Dobre wyniki młodych strzelców Delfina - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dobre wyniki młodych strzelców Delfina

Młodzi zawodnicy Sekcji Strzeleckiej Delfina Tarnów z powodzeniem rywalizowali w organizowanych przez KKS Arsenał Kraków zawodach pierwszej rundy Ligi Najmłodszych Strzelców. Podopieczni trenerki Barbary Brożek i Kazimierza Kacera wywalczyli w nich sześć miejsc na podium.

Młodzi zawodnicy Sekcji Strzeleckiej Delfina Tarnów

W pistolecie pneumatycznym 40 strzałów chłopców, pierwsze miejsce zapewnił sobie 14-letni Adrian Baranowski – 356 pkt., a drugi był jego rówieśnik, Hubert Słowik – 339 pkt.

W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z podpórką chłopców, tarnowianie obsadzili całe podium. Zwyciężył 12-letni Michał Baranowski – 354 pkt. przed swoimi klubowymi kolegami: dwunastolatkiem Szymonem Łosiem – 337 pkt. oraz o rok starszym od tej dwójki, Tomaszem Nowakiem – 310 pkt.

Szósty medal dla Delfina wywalczyła 12-letnia Patrycja Podwika, z wynikiem 286 pkt. zajmując trzecią pozycję w konkurencji pistolet pneumatyczny z podpórką dziewcząt.

Liga Najmłodszych Strzelców przeznaczona jest dla zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 2008 i młodszych. W zawodach pierwszej rundy, oprócz gospodarzy i strzelców z Tarnowa, uczestniczyli reprezentanci Promienia Bochnia i Wawelu Kraków.