Biegiem uczcili pamięć trenera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Biegiem uczcili pamięć trenera

Ponad dwieście zawodniczek i zawodników stanęło na starcie II Biegu Pamięci Trenera Emila Wzorka. W biegu na 10 kilometrów najszybsi okazali się Wojciech Pelczar i Patrycja Świerczek, na dwukrotnie krótszym dystansie triumfowali natomiast: Tomasz Słupik oraz Małgorzata Ligęska.

Start i meta niedzielnego biegu umiejscowione były na stadionie im. trenera Emila Wzorka przy ul. Piłsudskiego, a pięciokilometrowa pętla prowadziła ulicami Piłsudskiego, Romanowicza, al. Piaskową, ul. Elektryczną, Jastruna, Romanowicza i Piłsudskiego.

Rywalizację na 10 kilometrów ukończyło 100 biegaczy. Jako pierwszy linię mety osiągnął, reprezentujący AZS AWF Katowice, Wojciech Pelczar z Dobieszyna, osiągając czas 33.56 min. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza – 37.51 min, a trzecią pozycję zapewnił sobie Kamil Skiba (PTG Sokół – Świat Pracy Tarnów) – 37.58 min. Rywalizacja kobiet zakończyła się sukcesem Patrycji Świerczek z Jadownik – 42.58 min, a kolejne miejsca zajęły Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej (Husaria Race Team) – 43.15 min oraz Katarzyna Polak (Brzezie) – 48.34 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety – 16-29 lat - Katarzyna Polak; 30-39 lat - Patrycja Świerczek; 40-49 lat - Anna Jasiak; powyżej 50 lat – Teresa Mróz (Krynica) – 58.29 min; mężczyźni – 16-29 lat – Wojciech Pelczar; 30-39 lat – Kamil Skiba; 40-49 lat – Paweł Molczyk (Niwka – Molo Team) – 38.14 min; 50-59 lat – Józef Rojek (Ropczyce) – 38.47 min; powyżej 60 lat – Tadeusz Kokoszka (Tarnów) – 47.47 min.

W biegu na 5 kilometrów trzy pierwsze lokaty w klasyfikacji generalnej wywalczyli: Tomasz Słupik z Tarnowa – 20.44 min, Jarosław Nowojowski z Łapanowa – 21.26 min oraz Bartłomiej Czwakiel z Woli Rzędzińskiej – 21.45 min. Wśród pań najszybsze były natomiast dębiczanki: Małgorzata Ligęska (SRTG Dębica) – 26.12 min i Wioletta Nowak (Dzikie Mustangi) – 26.48 min, a trzecie miejsce zajęła Sara Drwal z Pleśnej (MLUKS Tarnów) – 28.49 min. W biegu sklasyfikowanych zostało 113 osób.