Bez zwycięstwa pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez zwycięstwa pod koszem

Przedostatni weekend listopada nie był z pewnością udany dla młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W trzech meczach doznali oni trzech porażek.

Piłka do koszykówki

Prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna juniorów Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z niepokonaną w tym sezonie Koroną AGH Kraków. Po dziesięciu minutach tarnowianie przegrywali różnicą tylko dwóch punktów, do przerwy przewaga gospodarzy wzrosła jednak do dziesięciu „oczek” (49-39). Trzecia kwarta znów miała bardzo wyrównany przebieg i po jej zakończeniu na tablicy widniał wynik 77-65. W końcowych dziesięciu minutach, koszykarze z Tarnowa odrobili część strat, ostatecznie mimo rozegrania najlepszego w tym sezonie spotkania przegrali jednak 88-95 (21-23, 18-26, 26-28, 23-18). Była to trzecia z rzędu porażka tarnowskiej drużyny. Warto wspomnieć, że dla zespołu z Krakowa najwięcej punktów – 29, zdobył wychowanek MUKS 1811 Unii, Grzegorz Idziak

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 18, Sebastian Dynda 17, Jakub Więckowski 16, Mikołaj Wróbel 14, Mateusz Baziak 10, Sebastian Szabaciuk 9, Mikołaj Liszka 2, Kamil Rajca 2, Wojciech Gancarz 0, Szymon Skrzypek 0.

Pierwszego w tym sezonie kompletu punktów nie udało się zdobyć prowadzonej przez trenera Jarosława Mosio drużynie kadetów B MUKS 1811 Unii Tarnów. Od samego początku rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach spotkania z Oknoplastem SP 100 Kraków, więcej z gry mieli krakowianie. W pierwszych dziesięciu minutach zdobyli oni niemal dwa razy więcej punktów od gospodarzy, a do przerwy prowadzili 52-28. Wraz ze zmianą stron nie zmienił się obraz wydarzeń w mościckiej hali. Nadal stroną przeważającą byli krakowianie, którzy podobnie jak w pierwszej połowie zdobyli w tej części meczu o 24 punkty więcej od naszej drużyny. Mecz zakończył się porażką MUKS 1811 Unii Tarnów 62-110 (15-28, 13-24, 14-23, 20-35).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 18, Piotr Dura 13, Antoni Sikora 11, Stanisław Boduch 8, Błażej Bartuś 4, Wojciech Foltak 2, Patryk Kasperek 2, Jan Link 2, Oliwier Olesik 2, Szymon Lewandowski 0, Maciej Ptak 0.

Bez wygranej w tym sezonie pozostaje również zespół młodzików MUKS 1811 Unii Tarnów, której szkoleniowcem jest także Jarosław Mosio. W domowym pojedynku jej przeciwnikiem była krakowska Korona. Gospodarze ponieśli w tym spotkaniu wysoką porażkę, wszystkie kwarty przegrywając różnicą ponad dwudziestu punktów. Do przerwy krakowianie prowadzili już 64-13, aby ostatecznie zwyciężyć 122-25 (33-4, 31-9, 30-8, 28-4).

MUKS 1811 Unia: Szymon Skowron 9, Jan Boduch 4, Daniel Łazarz 4, Oliwier Olesik 4, Hubert Olszówka 3, Patryk Bartkowski 1, Piotr Fąfara 0, Szymon Grzyb 0, Eryk Pokorny 0, Szymon Witek 0, Dawid Zaranek 0, Antoni Żybura 0.