Bez sukcesu w Gorzowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez sukcesu w Gorzowie

Z siódmym, ostatnim miejscem wrócili młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów z Gorzowa, gdzie rozgrywany był finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Tytuł mistrzowski, zgodnie z przewidywaniami wywalczyła para Fogo Unii Leszno, która w piątkowych zawodach zdobyła komplet punktów.

Tarnowianie rozpoczęli starty od konfrontacji z Betard Spartą Wrocław. Zakończyła się ona sukcesem Przemysława Liszki, drugi na mecie zameldował się Patryk Rolnicki, trzecie miejsce zajął Patryk Wojdyło, bez punktów wyścig zakończył natomiast Mateusz Cierniak.

Porażką 2-4 zakończyła się również potyczka Grupy Azoty Unii Tarnów z Falubazem Zielona Góra. W siódmym wyścigu najszybszy okazał się Sebastian Niedźwiedź, wyprzedzając Patryka Rolnickiego, Mateusza Tondera i Mateusza Cierniaka.

W trzecim starcie tarnowianie zmierzyli się z parą Fogo Unii Leszno, przegrywając 1-5. W gonitwie tej triumfował Bartosz Smektała, wyprzedzając Dominika Kuberę, Patryka Rolnickiego oraz Mateusza Cierniaka.

Jeden tylko punkt wywalczyli zawodnicy Grupy Azoty Unii również w rywalizacji z parą miejscowej Cash Broker Stali. Zakończyła się ona sukcesem Huberta Czerniawskiego, za którego plecami linię mety mijali: Rafał Karczmarz, Patryk Rolnicki oraz Dawid Knapik.

Jedyne indywidualne zwycięstwo odnieśli tarnowianie w biegu siedemnastym, w którym Patryk Rolnicki pokonał parę ROW Rybnik: Lars Skupień – Robert Chmiel oraz swojego klubowego kolegę, Mateusza Cierniaka.

Remisem zakończył się także ostatni występ młodych zawodników „Jaskółek” w gorzowskich zawodach. W dziewiętnastej gonitwie triumfował wprawdzie Michał Gruchalski z forBET Włókniarz Częstochowa, ale na kolejnych miejscach uplasowali się Mateusz Cierniak i Dawid Knapik (drugi z częstochowian, Bartosz Świącik zaliczył upadek).