Beniaminek walczył do ostatniej minuty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Beniaminek walczył do ostatniej minuty

Na sporą próbę nerwów wystawili w siódmej kolejce swoich kibiców pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Jeszcze w 38 min wyjazdowego spotkania z zamykającą tabelę ekipą beniaminka, SPR ROKiS Radzymin, tarnowianie przegrywali pięcioma bramkami. Ostatecznie wygrali jednak 32-30 (14-19), umacniając się na drugim miejscu w tabeli. Radość z wygranej zmniejszyła niebieska kartka, jaką w 58 min ukarany został Marcin Wajda.

Gospodarze w 1 min nie wykorzystali rzutu karnego, ale w 4 min prowadzili 2-0, a minutę później 4-1. Trafienia Marcina Wajdy i Daniela Dutki pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do jednej bramki (4-3 w 7 min), w 12 min po dwóch z rzędu golach Kamila Lewandowskiego „siódemka” z Radzymina wygrywała jednak 8-4. Pięć minut później po akcji Marcina Wajdy na tablicy pojawił się wynik 9-8, ale w 19 min było 12-9. Potem szczypiorniści SPR PWSZ jeszcze dwukrotnie zbliżali się do rywala na dystans jednego trafienia, a na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy przegrywali tylko 14-16. W końcówce tej odsłony pozwolili jednak gospodarzom zdobyć trzy bramki i do przerwy tracili do rywala pięć „oczek” (przewaga SPR ROKiS mogła być jeszcze większa, ale w 29 min Robert Piechnik nie wykorzystał rzutu karnego).

Druga połowa rozpoczęła się od bramkowych akcji Jakuba Kowalika i Kacpra Lazarowicza (19-16 w 33 min), ale w 38 min przewaga gospodarzy znów wzrosła do pięciu trafień (22-17). Kolejny fragment spotkania podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrali jednak 7-0 i w 44 min po rzucie Kacpra Lazarowicza prowadzili 24-22 (minutę wcześniej na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyprowadził nasz zespół Albert Sanek). Kolejny bardzo udany fragment spotkania zanotowali tarnowianie między 48, a 51 min. Rzucili wówczas cztery bramki nie tracąc żadnej, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 29-24. Na cztery minuty przed końcem, po trafieniu Daniela Dutki, SPR PWSZ wygrywał 31-27. Dwa rzuty karne Mateusza Miecznikowskiego oraz bramka Przemysława Reka, spowodowały, że w 60 min na tablicy pojawił się wynik 30-31. Ostatnie słowo należało jednak do najskuteczniejszego na boisku Daniela Dutki, który zdobywając dziesiątą bramkę, przypieczętował wygraną ekipy z Tarnowa.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Daniel Dutka 10, Albert Sanek 7, Kacper Lazarowicz 4, Michał Chodara 3, Marcin Wajda 3, Damian Misiewicz 2, Emilian Jewuła 1, Jakub Kowalik 1, Jakub Spieszny 1, Krzysztof Mogielnicki, Łukasz Nowak, Łukasz Szatko.