Awans juniorów i kadetek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Awans juniorów i kadetek Pałacu

Drużyny juniorów i kadetek „A” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w koszykówce. Tarnowski klub czyni starania o organizację ćwierćfinałowych turniejów w obu kategoriach wiekowych. Zawody te rozegrane zostaną w dniach 6-8 kwietnia (juniorzy) oraz 13-15 kwietnia (kadetki).

W ostatniej kolejce rozgrywek małopolsko-świętokrzyskiej ligi juniorów, trenowany przez Jacka Falkowskiego zespół Pałacu zmierzył się w Krakowie z tamtejszą Koroną Politechniką. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando tarnowian, którzy zaprezentowali rzadko spotykaną regularność – w każdej z kwart zdobyli dwadzieścia dwa punkty. Już w pierwszej „ćwiartce” tarnowianie wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę, do przerwy prowadzili natomiast 44-32. W drugiej połowie ich wyższość była jeszcze wyraźniejsza i mecz zakończył się wygraną Pałacu 88-55 (22-15, 22-17, 22-15, 22-8). Koszykarze Pałacu zakończyli sezon na trzeciej pozycji, odnosząc dziewięć zwycięstw i notując siedem porażek

MKS Pałac Młodzieży: Dawid Łazarz 27, Mateusz Jarosiński 26, Piotr Zaczkiewicz 10, Bartłomiej Ciochoń 9, Damian Czarnik 8, Dawid Czarnik 4, Wojciech Iwaniec 4.

Prowadzona przez trenera Pawła Michalika drużyna kadetek „A” MKS Pałac Młodzieży, w ostatniej kolejce zmierzyła się na własnym parkiecie z Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwsza „ćwiartka”, w której oba zespoły nie zagrały najlepiej w ofensywie, zakończyła się sześciopunktową wygraną tarnowianek. Na przerwę obie drużyny zeszły natomiast przy wyniku 35-24 dla Pałacu. Po trzydziestu minutach przewaga podopiecznych trenera Pawła Michalika zmalała do pięciu „oczek” (52-47), w końcowych dziesięciu minutach nie dały one jednak odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając 72-63 (12-6, 23-18, 17-23, 20-16). Dzięki tej wygranej tarnowianki zapewniły sobie mistrzostwo ligi kadetek „A”, kończąc rozgrywki z dziesięcioma zwycięstwami i dwoma porażkami.

MKS Pałac Młodzieży: Karolina Laszota 17, Klaudia Stachura 14, Oliwia Węglarz 14, Magdalena Kuraś 10, Maria Srebro 6, Kinga Kozielec 4, Weronika Węglarz 4, Magdalena Maksymowicz 3, Kinga Bałła 0, Julia Łazarz 0, Klaudia Mojek 0, Sara Soprych 0.

Ze zmiennym szczęściem grały podczas tego weekendu młodziczki Pałacu. W sobotę, w spotkaniu siódmej kolejki zwyciężyły na własnym parkiecie 68-53 (21-12, 10-6, 19-14, 18-21) Cracovię 1906 Szkoła Gortata Kraków. Dzień później w rozegranym awansem meczu ósmej kolejki, przegrały natomiast na wyjeździe 77-112 (15-35, 21-26, 21-23, 20-28) z MOSiR Bochnia.

MKS Pałac Młodzieży: Katarzyna Śmiertka 17 i 13, Gabriela Ramian 9 i 11, Barbara Śmiertka 9 i 10, Kaja Woźniak 9 i 10, Emilia Ptak 9 i 9, Emilia Bartoszek 9 i 4, Gabriela Wajda 5 i 18, Aleksandra Kopacz 1 i 2, Maja Galbarczyk 0 i 0, Oliwia Król 0 i 0.