Awans do najlepszej „ósemki” w kraju! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Awans do najlepszej „ósemki” w kraju!

Młodzicy MKS PM MPEC Tarnów awansowali do grona ośmiu najlepszych drużyn piłki ręcznej w swojej kategorii wiekowej w Polsce, a tarnowianin, Patryk Kwarciński, został uznany najlepszym zawodnikiem zakończonych wczoraj rozgrywek.

Trwający od piątku do niedzieli turniej 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików został rozegrany w Hali Sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego 16. Drużyna młodzików, pod opieką Marcina Janasa i Pawła Mądla, spotkała się kolejno z: KS Viret CMC Zawiercie, MTS Kwidzyn i UKS Miś Gorzów Wielkopolski. W meczach z KS Viret CMC Zawiercie i UKS Miś Gorzów Wielkopolski tarnowscy młodzi szczypiorniści zaprezentowali się bardzo dobrze i zdecydowanie wygrali, odpowiednio: 26 – 16 i 39 – 31, natomiast w spotkaniu z drużyną MKS Kwidzyn musieli uznać wyższość przeciwników. Ostatecznie, zajęli II miejsce w turnieju, premiowane awansem do najlepszej „ósemki” w Polsce w tej kategorii wiekowej.

To nie koniec sukcesów - tarnowski zawodnik, Patryk Kwarciński, w plebiscycie trenerów i organizatorów został uznany Najlepszym Zawodnikiem turnieju. Następny turniej - już o walkę w strefie medalowej - młodzi „pałacowi” szczypiorniści rozegrają w Gdańsku, za dwa tygodnie. Trzymamy kciuki i życzmy dalszych sukcesów!

Wyniki 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa, współfinansowanego z budżetu miasta:

MKS PM MPEC Tarnów – KS Viret CMC Zawiercie 26 – 16 /12-11/

MKS PM MPEC Tarnów - MTS Kwidzyn 22 – 32 /10 – 18/

MKS PM MPEC Tarnów - UKS Miś Gorzów Wlkp. 39 – 31 /16 – 16/

W miniony weekend o kolejny awans walczyli również juniorzy młodsi MKS PM MPEC Tarnów, prowadzeni przez trenerski rodzinny duet Bartosza i Józefa Bommersbachów. W Ciechanowie, w rozgrywkach o awans do czwórki najlepszych zespołów w Polsce, juniorzy młodsi zajęli siódme miejsce.