11 medali „Błękitnych-MPEC” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

11 medali „Błękitnych-MPEC”

Ekipa „Błękitnych-MPEC” zdobyła 11 medali w sobotnim Turnieju Olimpijskich Nadziei, zorganizowanym przez Judo Club Martin-Słowacja. W turniejowych zmaganiach uczestniczyło ponad 120 zawodniczek i zawodników ze Słowacji i Polski.

Krzysztof Sieniawski, trener sekcji judo podkreśla, że zawodnicy tarnowskiego klubu zaprezentowali się bardzo dobrze. I miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Michał Szarek MU9 26 kg, Mateusz Ćwiokowski MU 11 30 kg, Maksymilian Marcinek MU 11 34 kg, Bartosz Bogacz MU 11 32 kg. II miejsca wywalczyli: Szymek Chańbicki MU 11 26 kg, Wojciech Florek MU 11 30 kg. III miejsca zajęli : Oskar Reneson MU 13 55kg, Antoni Białecki MU 11 45 kg, Patryk Włodarski MU 15 45 kg, Ksawery Wińkowski MU 13 38 kg, Rafał Szarek MU 11 26 kg. Tuż za podium na miejscach czwartych znaleźli się Michał Florek, Krzysztof Puzio oraz Mateusz Brożek.

Turniej Nadziei Olimpijskich to cykl młodzieżowych zawodów sportowych, organizowanych w państwach Grupy Wyszehradzkiej. W turnieju rywalizują reprezentanci Czech, Słowacji, Węgier i Polski, a także zaproszona młodzież z innych krajów.