Dni otwarte w tarnowskich żłobkach
Jesteś rodzicem i zastanawiasz się nad posłaniem swojej pociechy do żłobka? Weź udział w Dniach Otwartych w Zespole Żłobków w Tarnowie! Te odbędą się 23 do 27 lutego w godz. 16-17.
W naszym mieście działa sześć żłobków prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa. Zlokalizowane są w różnych lokalizacjach: przy ul. Topolowej, ul. Wiejskiej, ul. Goslara, na os. Westerplatte, przy ul. Do Prochowni i przy ul. Pracy. Pobyt dziecka jest bezpłatny dzięki programowi „Aktywny Rodzic”. Warto podkreślić, że całkowity koszt wyżywienia dziecka pokrywa miasto. Nie jest to powszechna praktyka samorządów – przykładowo w Krakowie i Rzeszowie za posiłki płacą rodzice dziecka.
Dni otwarte to dobra okazja, by z bliska poznać placówki, ich ofertę oraz zatrudnioną tam kadrę. W programie Dni Otwartych przewidziano zwiedzanie żłobków. Będzie można zobaczyć sale zabaw, sypialnie oraz zaplecze dydaktyczne. Rodzice będą mieli możliwość porozmawiania z pracownikami, a także uzyskać szczegółowe informacje na temat organizacji dnia, metod pracy oraz zasad rekrutacji.
Żłobki można odwiedzić w przyszłym tygodniu w godzinach od 16 do 17. – W poprzednim roku każda placówka miała dzień otwarty w innym terminie. Nie każdy zainteresowany zdążył dotrzeć na konkretną godzinę w wyznaczonym dniu, dlatego postanowiliśmy, że wszystkie żłobki będą dostępne dla rodziców od 23 do 27 lutego od godz. 16 do 17 – wyjaśnia Magdalena Sorokiewicz, dyrektorka Zespołu Żłobków w Tarnowie.
Dodajmy, że od niedawna żłobki publiczne w Tarnowie są czynne od godz. 6 do 17, a nie do godz. 16 jak dotychczas. – Wychodzimy naprzeciw potrzebom aktywnych rodziców – podkreśla Magdalena Sorokiewicz.
Żłobek nr 1, ul. Topolowa
Żłobek nr 2, ul. Wiejska
Żłobek nr 3, ul. Goslara
Żłobek nr 4, ul. Westerplatte
Żłobek nr 5, ul. Do Prochowni
Żłobek nr 6, ul. Pracy
(ww)




