Antonina Tarczoń ósma w World Climbing Europe Youth
Reprezentująca barwy Sportivy Tarnów, Antonina Tarczoń zajęła ósme miejsce w rozegranych w sobotę w austriackim St. Pölten zawodach World Climbing Europe Youth (dawniej Puchar Europy Juniorów) U-19 we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.
Zagraniczny debiut w imprezie tej rangi Tarnowianka rozpoczęła od dwunastego miejsca w kwalifikacjach, uzyskując w nich czas 10.167 s. W 1/8 finału przyszło jej więc zmierzyć się z Włoszką Evę Mengoli, która kwalifikacje zakończyła na piątej pozycji z rezultatem o blisko dwie sekundy lepszym (8.3 sekundy) od naszej zawodniczki.
W bezpośredniej rywalizacji Włoszka uzyskała jednak zdecydowanie gorszy czas (11.47 s), a Antonina Tarczoń przebiegła ścianę z wynikiem nieco lepszym niż w kwalifikacjach (10.07 s), co dało jej awans do czołowej ósemki. W pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa natomiast Niemce, Lisie Wucherer (czasy 11.89 s oraz 10.17 s) i sklasyfikowana została na ósmej pozycji.
(sm)
Fot. fb Ścianka La Roca




