Tarnów zwycięzcą plebiscytu Top Atrakcje

Tarnów triumfował, w organizowanym przez popularny portal i blog podróżniczy, PolskieSzlaki.pl, rankingu najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Nasze miasto, głosami internautów zostało wybrane Top Atrakcją obecnego sezonu turystycznego w kategorii atrakcyjne miejscowości.

Tarnów z góry

Na Tarnów oddano 5664 głosy, czyli o 940 więcej od sklasyfikowanej na drugim miejscu Świdnicy. W opisie naszego miasta, zamieszczonym na stronie organizatora, czytamy: - Tarnów okrzyknięty Perłą Renesansu to przepiękne, zabytkowe miasto w województwie małopolskim, leżące 80 km na wschód od Krakowa, pomiędzy Bochnią i Dębicą, nad rzeką Białą i Dunajcem. Jest łatwo dostępne, bo leży pomiędzy autostradą A4 i drogą nr 94. Tarnów to również polski biegun ciepła, warto więc tu przyjechać, by zaznać pięknej pogody i pooglądać cudne, zadbane budowle architektoniczne! Właśnie poza Krakowem to tutaj ulokowało się najwięcej zabytków w całej Polsce południowej. Nie tylko renesansowe, ale to one głównie stanowią o niezaprzeczalnym uroku tarnowskiego Starego Miasta, któremu oprzeć się po prostu nie da! To urocze miasto ma teżbardzo długą i bogatą historię, przeplataną wątkami i mniejszościami wielu europejskich narodów.

W pozostałych kategoriach, w jedenastej edycji Top Atrakcji zwyciężyły: nowości i odkrycia – Funzeum w Gliwicach; zamki i pałace – zamek w Niemodlinie; parki rozrywki – Magiczne Ogrody w Janowcu; muzea i skanseny – Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu; rekreacja rodzinna – Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju; przyrodnicze azyle – Narwiański Park Narodowy; góry i szczyty – Sokolica.

(sm)


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski