Takie były Mikołajki w Arenie Jaskółka Tarnów

W Arenie Jaskółka Tarnów dzisiaj Mikołajki. Jednym z najważniejszych akcentów tego wydarzenia była XVII Tarnowska Olimpiada Przedszkolaków. W oddanej niedawno do użytku mościckiej hali nie zabrakło jednak także tarnowskich sportowców oraz muzyków, pojawił się w niej również rzecz jasna Święty Mikołaj. Przed rozpoczęciem Olimpiady, dzieci przybywające do Areny Jaskółka Tarnów specjalnie przygotowanymi na ten cel ozdobami udekorowały stojące przed halą choinki.

Jako pierwsi Arenę Jaskółka Tarnów we władanie wzięli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, uczestniczący w XVII Tarnowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków. Jej oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, któremu towarzyszył wnuk Mateusz. - Jesteśmy tu po to, aby cieszyć się wraz z naszymi dziećmi i wnukami. Będą one rywalizować, ale tak naprawdę bawić się w tej pięknej nowej hali. Długo na nią czekaliśmy, ale jest to obiekt wygodny i bezpieczny, w którym będziemy spotykać się każdego roku – powiedział Roman Ciepiela.

Uroczystość poprzedziła defilada uczestniczących w Olimpiadzie dzieci, ceremoniał zawieszenia flag: „olimpijskiej” i Tarnowa oraz ślubowanie młodych sportowców. Złożyli je przedszkolacy z Przedszkola Publicznego nr 13. - W imieniu wszystkich przedszkolaków ślubujemy: zawsze postępować zgodnie z duchem fair-play, przestrzegać zasady szlachetnej, sportowej rywalizacji, uczestniczyć w Tarnowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków dla chwały naszych przedszkoli i miasta Tarnowa.

Później rozpoczęła się czysto sportowa rywalizacja, w której reprezentanci 28 tarnowskich przedszkoli walczyli w ośmiu konkurencjach: woreczek, strzał Indian, kangury, turlanie piłki, tunel, kret, bieg z lodami oraz żabki na łące. Licznie zgromadzonych na trybunach kibiców trzymała ona w napięciu do samego końca. Ostatecznie jury zadecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca wspólnie wszystkim występującym przedszkolom. Otrzymały one pamiątkowe puchary, a rywalizujące dzieci nagrodzone zostały złotymi medalami. Wręczali je: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa Marek Baran, dyrektor Pałacu Młodzieży Jerzy Kosiba, Jadwiga Gumuła z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa oraz radny Krzysztof Janas. Wszyscy startujący przedszkolacy otrzymali także upominki oraz prezenty od Świętego Mikołaja. W taki sam sposób nagrodzone zostały występujące w części artystycznej dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 1, 4 i 13 oraz Przedszkoli Niepublicznych „Promyczek”, „Przedszkolinek” i „Sacre Coeur”. Przybysz z Laponii wręczył prezenty również niektórym dzieciom zasiadającym na trybunach.

Po „olimpijskich” zmaganiach, których sprawne przeprowadzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wolontariuszy, młodych sportowców MKS Pałac Młodzieży Tarnów, przyszedł czas na inne sportowe emocje. W pokazowym meczu piłki ręcznej zaprezentowali się najmłodsi szczypiorniści MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów i SPRT LUKS Skrzyszów. Swoje umiejętności pokazali szermierze MKS Pałac Młodzieży Tarnów, ostatnim punktem tej części Mikołajek był natomiast pokazowy mecz koszykówki, w którym zagrały seniorki i kadetki MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Na zakończenie dzisiejszej imprezy, zaprezentowali się tarnowscy muzycy. Po raz pierwszy w Arenie Jaskółka Tarnów posłuchać było można muzyki na żywo. Na scenie wystąpili: Gabi Nawój, Łucja Kania, zespół Lustra oraz Papaja Cover Band.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ