Remont ulicy Batorego
Trwa remont ulicy Batorego. Droga zyska nową nawierzchnię i odświeżony wygląd z zachowaniem jej historycznego charakteru. Wartość prac wynosi prawie 3 ml zł, z czego połowa kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zgodnie z wytycznymi tarnowskiej konserwator zabytków jezdnia i miejsca parkingowe zostaną wyłożone kostką granitową, natomiast chodniki – płytami granitowymi. Takie rozwiązanie nawiązuje do historycznego układu tej części miasta, będącej fragmentem dawnego traktu przebiegającego przez Tarnów.
Ekipy budowlane prowadzą obecnie roboty ziemne i przygotowawcze, które postępują od strony ulicy Krakowskiej. Prace potrwają osiem miesięcy od dnia podpisania umowy (9 września), czyli do wiosny przyszłego roku.
O utrudnieniach w ruchu w związku z remontem pisaliśmy TUTAJ.
(mt)