Remont Krakowskiej od Przemysłowej do Fabrycznej

To już pewne – ulica Krakowska będzie remontowana na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Fabrycznej. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie ogłosił przetarg na wykonanie remontu. Wpłynęło na niego pięć ofert, a przetarg powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku.

Prace, będące kontynuacją modernizacji przeprowadzonej przez PKP po przebudowie wiaduktu, planowane są na odcinku o długości 440 metrów. Rozpoczną się na wysokości skrzyżowania z ul. Przemysłową, a zakończą za skrzyżowaniem ul. Krakowskiej, Fabrycznej i Strusińskiej. – Zakładamy wymianę konstrukcji jezdni na całej szerokości tego odcinka oraz remont chodników po obu stronach ulicy – mówi Tomasz Mróz z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Nawierzchnia tej części ul. Krakowskiej jest już mocno zniszczona i wymaga modernizacji. Ponieważ jednak formalnie jest to droga powiatowa, tarnowski ZDiK wystąpił o dofinansowanie planowanych prac do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Decyzja dotycząca złożonego wniosku okazała się pozytywna, co oznacza, że połowa kosztów, szacowanych na około 4 milionów złotych, zostanie pokryta z pieniędzy spoza budżetu miasta.

(sm)