EURO 2016: Udany występ Bartka Kapustki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

EURO 2016: Udany występ Bartka Kapustki

Reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0 w pierwszym meczu grupy C podczas trwających we Francji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Udany występ zaliczył Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, który zagrał od pierwszej minuty spotkania. Bramkę dla biało-czerwonych w 51. minucie gry zdobył Arkadiusz Milik.

- Gra w takim meczu to niesamowite uczucie. Jestem dumny, że udało się wygrać - powiedział po meczu Bartek Kapustka.

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego portale społecznościowe zdominowały komentarze o postawie piłkarzy Adama Nawałki. Młodego wychowanka Tarnovii pochwalili m.in. Gary Lineker, były reprezentant Anglii oraz Marcin Gortat, jedyny polski koszykarz grający obecnie w NBA. Lineker na swoim profilu na Twitterze napisał, że 19-latek jest „cudownie utalentowany” i że będzie o nim głośno. Gortat z kolei określił Kapustkę najlepszym zawodnikiem meczu.

Bartek Kapustka w reprezentacji Polski zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory zdołał już strzelić dwie bramki, jedną w debiucie, w spotkaniu z Gibraltarem o punkty eliminacji Euro 2016, a drugą w meczu towarzyskim z Islandią. Dzięki dobrej dyspozycji na meczach Cracovii młodym zawodnikiem zaczęły interesować się także zagraniczne klubu. Pytał o niego m.in. Juventus Turyn. Pomocnik Cracovii wyceniany jest obecnie na ok. pół miliona euro.

Przypomnijmy, że kolejny mecz w grupie Polacy zagrają 16 czerwca z Niemcami. Następnie 21 czerwca zmierzą się z Ukrainą.