Pałac Młodzieży wraca do zajęć stacjonarnych

Od poniedziałku, 30 listopada do tarnowskiego Pałacu Młodzieży wracają stacjonarne zajęcia. Oznacza to, że pracownie fotograficzne, ceramiczne i językowe z powrotem zapełnią się dziećmi i młodzieżą. Przypomnijmy, że niecałe trzy tygodnie temu, ze względu na małą liczbę chętnych i w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, placówka postanowiła przenieść zajęcia do Internetu. Wyjątkiem były zajęcia sportowe i taneczne.

Zajęcia wracają do PM

Pracownie będą działały w zgodzie z panującymi zasadami bezpieczeństwa, uczestnicy będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego. W Pałacu znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pomieszczenia, gdzie odbywają się popołudniami zajęcia, są systematycznie ozonowane. Dzieci i młodzież powinny nosić maseczki tylko w trakcie przemieszczania się, na zajęciach nie są one konieczne.

Zajęcia w większości grup odbywają się przy zmniejszonej liczbie uczestników. Zdecydowano, że w jednej pracowni ma być jedno dziecko na cztery metry kw. Tam, gdzie jest ich więcej, grupy będą dzielone na podgrupy.

Jak wyjaśnia Renata Małek, wicedyrektor placówki, rodzice i dzieci już wyrazili chęć powrotu na stacjonarne zajęcia. Również nauczyciele czekają na swoich podopiecznych, bowiem, jak sami przyznali, że zajęcia praktyczne znacznie lepiej jest prowadzić stacjonarnie.

(pm)

Zdj. Pałac Młodzieży Tarnów