Najmłodsi przekonają się „Co w wodzie piszczy?”

Na niezwykłe lekcje biologii zaprasza Nieformalna Grupa Tarnowska. Już 19 czerwca w rezerwacie Debrza, odbędzie się spotkanie poświęcone środowisku wodnemu i żyjących w nim stworzeniom. Lekcje zostaną przeprowadzone w dwóch turach, o godz. 10.30 i 12. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców do aktywnego w nich udziału.

woda

„Co w wodzie piszczy” to tzw. „godziny z przyrodą”, podczas których będzie można podpatrzeć makrobentos, czyli zwierzęta żyjące na dnie środowisk wodnych. Zajęcia poprowadzi przyrodnik Szymon Pitek, który wspólnie z uczestnikami będzie poszukiwał bezkręgowców i opowiadał o nich dzieciom.

Ze względu na to, że zajęcia odbędą się w rezerwacie, uczestnicy zajęć proszeni są o zabranie kaloszy oraz repelentów na komary i kleszcze oraz ubrać się wygodnie. Organizatorzy proszą, aby na spotkanie zabrać także siatki lub sitka do cedzenia o drobnym oczku, które przydadzą się do wyszukiwania i obserwacji wyłowionych żyjątek wodnych.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Ze względów organizacyjnych na lekcje przyrodnicze obowiązuje rezerwacja miejsc na poszczególne tury. Formularz jest dostępny tutaj: https://forms.gle/WoFdssa8w9cfpFaD7.

W razie dużego zainteresowania zajęciami, możliwe będzie także zorganizowanie trzeciej tury.

 

 

(pm)