Futsalistki AZS AT w finale Akademickich Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki AZS AT w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Podczas weekendu w Katowicach i Siemianowicach Śląskich rozegrany został jeden z dwóch półfinałowych turniejów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Ekipa AZS Akademii Tarnowskiej zakończyła go na czwartej pozycji, zapewniając sobie awans do finału AMP.

Futsalistki AZS AT

W wyniku losowania, podopieczne trenerów Marcina Krawczyka i Krzysztofa Tomalskiego trafiły do grupy „D”. W pierwszym meczu grupowym tarnowianki pokonały 4-0 Politechnikę Wrocławską. W drugim zwyciężyły 3-2 ekipę Politechniki Rzeszowskiej, aby w dwóch kolejnych spotkaniach nie dać szans rywalkom z Opola. Politechnikę Opolską nasz zespół rozgromił 8-0, z Uniwersytetem Opolskim wygrał natomiast 5-0. Wyniki te dały tarnowiankom nie tylko pierwsze miejsce w grupie, ale i awans do turnieju finałowego.

W półfinale nasz zespół nie sprostał ekipie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, przegrywając 1-3 (0-1). W pojedynku o miejsce na najniższym stopniu podium uległ natomiast 1-4 (1-2) Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.

AZS Akademia Tarnowska: Paulina Wałaszek, Katarzyna Trytek, Estera Dudek, Oliwia Łoboda, Aniela Drwal, Anna Kaczówka, Arleta Durałek, Gabriela Kusion, Kornelia Dudziak, Aleksandra Zegarlicka, Karolina Piwowarczyk, Aleksandra Skrzyniarz, Weronika Dadej, Klaudia Skrzyniarz.