Bliskie Spotkania z Chemią
W przyszłym tygodniu (26-27 listopada) w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie-Mościcach odbędzie się tradycyjna, organizowana już po raz dwunasty, sesja popularno-naukowa „Bliskie Spotkania z Chemią”.
Sesja ma na celu popularyzację kształcenia w zawodach chemicznych. Wykładowcy Akademii Tarnowskiej i Politechniki Rzeszowskiej oraz pracownicy Grupy Azoty S.A. przybliżą podczas niej uczniom mościckiego technikum różnorodne zagadnienia związane z chemią.
W roli prelegentów wystąpią również uczniowie ZST, kształcący się w zawodach chemicznych: technik analityk i technik technologii chemicznej. Będą to członkowie Szkolnego Koła Młodych Chemików, które współpracuje ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego i pomaga młodym chemikom rozwijać ich pasje.
Szczegółowy program sesji dostępny jest na zamieszczonym poniżej plakacie. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu uczniów szkół podstawowych zainteresowanych chemią. Z powodów organizacyjnych proszeni są oni o wcześniejsze zgłoszenie przybycia pod numerem tel. 14 688 99 00.
(sm)



