Święto MPK

Roku 2011 to rok jubileuszu stulecia działalności zorganizowanej komunikacji miejskiej w Tarnowie. 25 września 1911 wyruszył na trasę pierwszy miejski elektryczny tramwaj. W roku 1928 komunikacja miejska została rozszerzona o autobusy miejskie. Po wojnie funkcję komunikacyjną pełniły już wyłącznie autobusy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest bezpośrednim kontynuatorem tej działalności. Dla uczczenia rocznicy MPK przygotowało, oprócz oficjalnej uroczystości na Sali Lustrzanej, niespodziankę dla wszystkich tarnowian. Na ulicy Wałowej przy historycznym przystanku tramwaju (obok Sali Lustrzanej) odbyła się inscenizacja przedstawiająca artystyczną wizję uruchomienia tarnowskiego tramwaju przez 100 laty. Na jakiś czas ulica Wałowa przeniesła się w czasie… Pojawiły się mieszkańcy w strojach z tamtego okresu oraz stylizowany tramwaj. Nie zabrakło muzyki na żywo oraz …niespodzianki!

Stylizowany tramwaj będzie do wieczora jeździł po ulicach Tarnowa, a konduktor i młodzież w strojach z epoki będą rozdawać na wszystkich przystankach specjalne cukierki. Wszystko będzie odbywało się przy dźwiękach muzyki zespołu jadącego tramwajem…

Znaczniki

Archiwalne