TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Małopolski Festiwal Smaku

Małopolski Festiwal Smaku

Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce, regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne. Impreza realizowana jest cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe podczas których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby.

Podczas każdego półfinału jak również w trakcie finału organizowany jest konkurs „Małopolski Smak", w którym zgłoszone produkty i potrawy, ocenia komisja konkursowa, które przyznaje Grand Prix oraz II i III miejsce. Zwycięzcy półfinałów otrzymują przepustkę do krakowskiego finału, w którym wybierane są najlepsze produkty całej Małopolski.

plakat 8MFS - polfinal

Cykl plenerowych kiermaszów kulinarnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, podbijając serca i podniebienia smakoszy. Po raz kolejny w największych miastach regionu małopolscy producenci żywności zaprezentują swoje wyśmienite wyroby. Będzie to niepowtarzalna okazja do posmakowania tradycyjnych małopolskich produktów i potraw. Podczas poszczególnych kiermaszów organizowany jest Plebiscyt, w którym publiczność wybiera najlepsze produkty w czterech kategoriach:

„Ekologiczne przysmaki”
„Tradycyjne specjały”
„Smakołyki z legendą”
„Jak u mamy”

17 czerwca 2012 r. odbędzie się półfinałowy kiermasz na tarnowskim Rynku. Rozpocznie się o godzinie 10.00 i do godziny 18.00 będzie można kosztować małopolskich specjałów, smacznie prezentujących się na stoiskach wystawców, którzy zgłosili się do konkursu oraz wziąć udział w plebiscycie. Ponadto dla osób, które tego dnia odwiedzą tarnowski Rynek szereg atrakcji, m.in. pokaz gotowania oraz uczta muzyczna, a wystąpią: After Day, Leliwa Jazz Band i na zakończenie, koncert finałowy zespołu Personel.

Organizatorami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Tarnowskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Tarnowa.

8. Małopolski Festiwal Smaku, Tarnów, Rynek, 17 czerwca 2012 r.

10.00 otwarcie ósmego tarnowskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku
przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
rozpoczęcie degustacji oraz plebiscytu „Małopolski Smak”
prezentacje wystawców
11.00 rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak”
11.20 Zespół After Day (część pierwsza)
12.00 rozpoczęcie pokazu gotowania
12.05 Zespół After Day (część druga)
13.30 Zespół Leliwa Jazz Band (część pierwsza)
15.30 Zespół Leliwa Jazz Band (część druga)
15.00 zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”
16.15 Zespół Personel (część pierwsza)
17.00 rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom Festiwalu
losowanie nagrody dla publiczności
17.30 Zespół Personel (część druga)

Znaczniki

Archiwalne