TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / E-kartka tym razem dla seniorów

E-kartka tym razem dla seniorów

Rusza akcja „Daj bliskim swoje ciepło - nie tylko na święta”, tym razem e-kartka dla seniorów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze w wysokości około pięciu tysięcy złotych zostaną przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących. – Teraz pomagamy seniorom.

W ramach składania ofert w trybie pozakonkursowym, Stowarzyszenie „Senior Na Czasie” złożyło ofertę na  realizację zadania „Rówieśnicza Pomoc Świąteczna”– mówi dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada-Bilik.

Stowarzyszenie zapewni pomoc świąteczną 50 seniorom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zostaną oni wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To już piąty rok, kiedy z okazji Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, Urząd Miasta Tarnowa  wysyła kartki świąteczne w formie elektronicznej rezygnując z tradycyjnej formy zakupu i wysyłki. Pomoc uzyskiwana z bożonarodzeniowych e-kartek tradycyjnie dedykowana jest osobom dorosłym, a akcja wielkanocna - dzieciom.

Przypomnijmy, oszczędności z e-kartki uzyskane przed rokiem zostały przeznaczone na zakup krzeseł do jadalni w nowym Domu dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzonym przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z kolei za oszczędności pochodzące z akcji e-kartka Wielkanoc 2013, również w wysokości 5.000 zł, w ramach projektu Półkolonia terapeutyczna „Przekraczamy bariery zmysłów”, Stowarzyszenie „To co wspólne” zorganizowało 5-dniowe zajęcia wakacyjne dla grupy 12 dzieci niepełnosprawnych.

Kartki do pobrania tutaj.

Znaczniki

Archiwalne