TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Życiowy sukces Wiktorii Bober

Życiowy sukces Wiktorii Bober

Życiowy sukces Wiktorii Bober

Podczas odbywających się w węgierskim Gyor eliminacji do przyszłorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires, zawodniczka TKS LOK Tarnów Wiktoria Bober zajęła trzecie miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów. Tym samym tarnowianka zagwarantowała reprezentantce Polski - jedyne w konkurencjach strzeleckich - prawo startu w tej konkurencji w MIO.

Wiktoria Bober, której klubowymi trenerami są Antoni Bykowski i Jerzy Madej, weszła do finału na ostatnim, ósmym miejscu. Mało tego, awans ten uzyskała dzięki lepszemu rezultatowi w ostatniej serii (105 pkt.), osiągnęła bowiem identyczny rezultat – 414.9 pkt. jak sklasyfikowana na dziewiątej pozycji zawodniczka z Azerbejdżanu. W finale zawodniczka TKS LOK uległa natomiast jedynie reprezentantkom Rosji i Włoch.

Wyjazd na eliminacje do MIO 2018 był dla Wiktorii Bober niespodziewany, lecz w pełni zasłużony. Powołanie otrzymała ona dopiero 12 lutego po zawodach klasyfikacyjnych w Złotoryi, podczas których uzyskała bardzo dobre wyniki, wypełniając normę klasy mistrzowskiej. Wysoka forma tarnowianki została doceniona przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego i dzięki szybkiej decyzji prezesa PZSS Tomasza Kwietnia zgłoszono ją do udziału w kwalifikacjach odbywających się podczas Mistrzostw Europy w Gyor.

Pierwszym trenerem Wiktorii Bober był wspomniany Antoni Bykowski, pod którego opieką stawiała pierwsze kroki w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk” w Krośnie. Obecnie od paru już lat, niespełna osiemnastoletnia aktualnie zawodniczka trenuje natomiast w Tarnowskim Klubie Strzeleckim LOK. W ubiegłym roku odniosła kilka sukcesów w kategorii juniorek młodszych, zdobywając m.in. brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji w strzelaniu z karabinu w trzech postawach na dystansie 50 metrów.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne