TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Wojciech Nowak nowym prezesem KU AZS PWSZ

Wojciech Nowak nowym prezesem KU AZS PWSZ

Wojciech Nowak nowym prezesem KU AZS PWSZ

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego KU AZS PWSZ Tarnów wybrano nowe władze tarnowskich „akademików”. Jana Salamona, który kierował klubem przez ostatnie czternaście lat, zastąpił dotychczasowy sekretarz, Wojciech Nowak.

- Kiedy osiemnaście lat temu, jako student, uczestniczyłem w zebraniu założycielskim klubu, w najśmielszych myślach nie spodziewałem się, że kiedyś zostanę jego prezesem. Dziękuję delegatom za zaufanie i powierzenie mi tego stanowiska. Odpowiedzialność jest olbrzymia. Klub Uczelniany to dziś bardzo ważna jednostka na mapie sportowej Tarnowa i regionu. Prezes Jan Salamon, z którym współpracowałem wiele lat - za co bardzo mu dziękuję, zostawia klub w świetnej formie sportowej i organizacyjnej. Myślę, że dzięki wiedzy, którą nabyłem w trakcie wielu lat pełnienia funkcji sekretarza oraz współpracy z Zarządem podtrzymamy świetną formę naszej organizacji – mówił po wyborze na stanowisko prezesa, Wojciech Nowak.

Nowemu prezesowi w ciągu najbliższej, trwającej do końca 2019 roku, kadencji pomagać będzie Zarząd, do którego weszli: Robert Wardzała (wiceprezes ds. organizacyjnych), Anita Ziemba (wiceprezes ds. sportowych), Marta Wantuch (skarbnik), Marcin Bibro, Małgorzata Kołpa, Piotr Kuczek, Przemysław Markowicz, Andrzej Ogonowski, Jan Salamon, Krzysztof Tomalski, Jarosław Wałaszek i Przemysław Zając.

 

 

Wojciech Nowak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ze sportem związany jest od najmłodszych lat, również za sprawą rodziców, znanych tarnowskich lekkoatletów. W KU AZS PWSZ Tarnów pełnił do tej pory funkcję sekretarza. Jest członkiem Rady Sportu Gminy Miasta Tarnowa, pełnomocnikiem Zarządu Głównego AZS ds. wspinaczki sportowej, koordynatorem w zespole ds. sportu osób z niepełną sprawnością przy Polskim Związku Alpinizmu, a także kierownikiem sekcji wspinaczki sportowej AZS PWSZ Tarnów.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne