TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Unia zagra z outsiderem

Unia zagra z outsiderem

Unia zagra z outsiderem

Podczas weekendu na swoich boiskach zagrają trzy tarnowskie drużyny występujące w rozgrywkach seniorskich – obie czwartoligowe ekipy Tarnovii oraz Metal. Pozostałe nasze zespoły będą szukały punktów na wyjazdach, przy czym piłkarki Tarnovii zmierzą się z wiceliderem, a piłkarzy Unii czeka konfrontacja z outsiderem.

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii czeka w sobotę trzeci w tym sezonie mecz wyjazdowy. Z dwóch pierwszych tarnowianki przywiozły jeden punkt, remisując 1-1 w Częstochowie i przegrywając 0-2 w Bielsku-Białej. O poprawienie tego dorobku może im być trudno, w rozpoczynającym się w samo południe spotkaniu zmierzą się bowiem z wiceliderem, Resovią Rzeszów. Rzeszowianki w czterech dotychczasowych meczach nie doznały jeszcze porażki, a jedyne punkty straciły w trzeciej kolejce, remisując u siebie 1-1 z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

W czwartej lidze kobiet, rozgrywana będzie już trzecia kolejka, dla drugiego zespołu Tarnovii domowy mecz z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska (sobota, godz. 14) będzie jednak dopiero pierwszym w sezonie. W pierwszej kolejce tarnowianki bowiem pauzowały, a mający się odbyć tydzień temu wyjazdowy pojedynek z Łazowianką Łazy został przełożony na inny termin. Dąbrovia ma już natomiast za sobą dwa spotkania o ligowe punkty. W pierwszym przegrała na wyjeździe 0-2 z Szreniawą Nowy Wiśnicz, w drugim pokonała u siebie 3-0 Piasta Łapanów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Aby zakończyć temat występów ekip Tarnovii, kilka słów o pojedynku występującej w czwartej lidze, męskiej drużyny najstarszego tarnowskiego klubu. W sobotę o godz. 17 zmierzy się ona na swoim boisku z Glinikiem Gorlice. Gorliczanie zdobyli do tej pory dziesięć punktów, czyli dwa razy więcej niż Tarnovia. Sezon rozpoczęli wprawdzie od porażek z Watrą Białka Tatrzańska (0-1 na wyjeździe)    i Okocimskim Brzesko (1-3 u siebie). Potem wygrali jednak kolejno z: Lubaniem Maniowy (3-0 – wyjazd), Barciczanką (1-0 – dom) oraz BKS Bochnia (2-1 – wyjazd), aby tydzień temu bezbramkowo zremisować na własnym boisku z Olimpią Pisarzowa.

Właśnie z Olimpią przyjdzie w niedzielę o godz. 16 zagrać drugiemu naszemu zespołowi występującemu we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi, Unii Tarnów. Punkt zdobyty w ubiegłym tygodniu w Gorlicach jest jednym z dwóch wywalczonych dotychczas przez piłkarzy z Pisarzowej. Pierwszy zdobyli w pierwszą niedzielę września remisując u siebie 1-1 z Tarnovią. Cztery pierwsze mecze kończyły się natomiast jednobramkowymi porażkami Olimpii, która zamyka tabelę, będąc jedynym w czwartej lidze zespołem bez zwycięstwa.

Tarnowski Metal, w sobotę o godz. 17 zagra na własnym boisku z Gromnikiem. Będzie to bardzo ważny mecz dla układu górnych rejonów tabeli klasy okręgowej. Tarnowianie po sześciu kolejkach zajmują bowiem trzecie miejsce, a ich rywal plasuje się o pozycję niżej, mając tylko o punkt mniej od Metalu. Gromnik doznał w tym sezonie tylko jednej porażki. Była to jednak porażka bardzo bolesna – 1-6 w wyjazdowym meczu z Wolanią Wola Rzędzińska. Na inaugurację gromniczanie w takich samych rozmiarach pokonali na wyjeździe Wisłę Szczucin, wysoko, bo 4-1, wygrali także w Śmignie. W trzech spotkaniach na własnym boisku zdobyli natomiast siedem punktów.

W klasie „B”, kibicom przyjdzie podczas tego weekendu emocjonować się występami tylko jednej tarnowskiej drużyny, Błękitnych 1947; Iskra Tarnów w tej kolejce pauzuje. Lider, o utrzymanie pierwszego miejsca powalczy w sobotę o godz. 17 w wyjazdowym spotkaniu z Radarem Łętowice. Gospodarze zajmują aktualnie piąte miejsce, mając w dorobku dziesięć punktów zdobytych w pięciu meczach. W dwóch pierwszych domowych pojedynkach pokonali 1-0 Niwkę oraz 2-0 Łękawicę, w trzecim ulegli 0-2 LKKS Karwodrza. Tydzień temu Radar bezbramkowo zremisował w Tarnowie z Iskrą.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne