TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Tarnowski Bieg Sylwestrowy

Tarnowski Bieg Sylwestrowy

Tarnowski Bieg Sylwestrowy

W ostatnim dniu Starego Roku, biegacze z Tarnowa oraz bliższych i dalszych okolic (m.in. z Anglii, Francji czy Niemiec) rywalizowali w IV Tarnowskim Biegu Sylwestrowym. Do biegaczy dołączyła grupa uprawiająca nordic walking, łącznie w sportowym zakończeniu roku udział wzięło ponad 160 zawodniczek i zawodników.

Trasa biegu prowadziła z Parku Sanguszków w kierunku Góry św. Marcina i z powrotem. Sygnałem do startu była sylwestrowa rakieta, a biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: pięć i dziesięć kilometrów.

Na krótszym z nich zdecydowanie zwyciężył Michał Wojciechowski (Tarnobrzeg). Uzyskał on rezultat 15.48 min, o blisko trzy minuty wyprzedzając drugiego na mecie Piotra Zająca z Łękawicy – 18.43 min. Trzecie miejsce wywalczył Witold Pyc z Kowalowej, który dotarł do mety w czasie 18.54 min. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Magdalena Heród z Pleśnej – 23.39 min, wyprzedzając Magdalenę Gajek (Czółna) – 23.42 min oraz Kingę Zator z Mokrego – 23.49 min.

W biegu na dziesięć kilometrów pierwszy linię mety osiągnął Adrian Kijowski z Żabna – 34.03 min, pokonując Jakuba Herbę z Dębicy – 34.17 min oraz tarnowianina Marka Łabuza – 34.28 min. Najszybszą wśród kobiet okazała się Katarzyna Zych z Tarnowa – 43.56 min, a kolejne miejsca zajęły Angelika Jasińska z Wierzchosławic – 46.59 min oraz Monika Łabno z Tarnowa – 47.21 min.

Rywalizację w Nordic Walking rozstrzygnął na swoją korzyść Jacek Guzek z Nowego Tomyśla, trasę o długości 5 kilometrów pokonując w 36.37 min. Drugie miejsce zajęła Beata Zmarzły z Tarnowa – 38.49 min, a trzecie Cecylia Skowron z Wojnicza – 39.46 min.

Organizatorami IV Tarnowskiego Biegu Sylwestrowego byli: Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne