TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Tarnowianki powalczą o półfinał Mistrzostw Polski

Tarnowianki powalczą o półfinał Mistrzostw Polski

Tarnowianki powalczą o półfinał Mistrzostw Polski

Za niespełna dwa tygodnie zawodniczki Tarnovii Tarnów rozpoczną rywalizację w dziewiętnastej już edycji Mistrzostw Polski juniorek w piłce nożnej. Turniej eliminacyjny z ich udziałem rozegrany zostanie w środę 25 października na stadionie przy ul. Bandrowskiego.

W tym sezonie kobiece Mistrzostwa Polski do lat 19 nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem. Zgłosiło się do nich tylko 25 drużyn, co jest najsłabszym wynikiem od kilku lat (dla porównania w poprzednim sezonie chęć rywalizacji zgłosiło 40 zespołów). Podzielone one zostały na osiem grup. Rywalizacja w nich przebiegała będzie w jednodniowych turniejach, a poszczególne mecze trwały będą 2x20 minut.

W siedmiu z tych grup grały będą po trzy zespoły, jedynie grupa rywalizująca w Tarnowie składać będzie się z czterech ekip. Oprócz gospodyń będą to drużyny Respektu Myślenice, Progresu Kraków i Resovii Rzeszów. Awans do turniejów półfinałowych, zaplanowanych na 25 kwietnia przyszłego roku, zapewnią sobie dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne