TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Siatkarskie derby Małopolski

Siatkarskie derby Małopolski

Siatkarskie derby Małopolski

Ostatnie w rundzie zasadniczej spotkanie przed własną publicznością rozegrają jutro pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 meczu tarnowianki zagrają w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z 7R Solna Wieliczka.

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej wieliczanki zajmują czwarte miejsce w tabeli i rywalizują z E.Leclerc Radomką Radom o trzecią lokatę przed play-offami. W dwudziestu rozegranych do tej pory meczach odniosły czternaście zwycięstw, przy czym w tym roku przegrały tylko jedno z siedmiu spotkań. Nowy Rok zaczęły wprawdzie porażką 1-3 w wyjazdowym pojedynku z Wisłą Warszawa, kolejne sześć meczów kończyły jednak zwycięsko, kolejno pokonując: Jokera Mekro Energoremont Świecie (3-1 w Wieliczce), SMS PZPS Szczyrk (3-0 na wyjeździe), AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (3-0 na wyjeździe), Energę MKS Kalisz (3-2 w Wieliczce), Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR (3-1 na wyjeździe) oraz Uni Opole (3-1 w Wieliczce). Dobrze radzą sobie również na wyjazdach – przegrały jedynie w Świeciu, Kaliszu i z Wisłą Warszawa.

Sobotni pojedynek duże znaczenie będzie miał również dla podopiecznych trenera Michała Betlei. Tarnowianki zapewniły już sobie wprawdzie prawo gry w play-offach, ale walczą o piąte miejsce po rundzie zasadniczej. Ewentualna porażka z ekipą z Wieliczki może je natomiast zepchnąć na ósmą lokatę. Dla obu drużyn spotkanie to będzie również bardzo ważne pod względem psychologicznym, nie jest bowiem wykluczone, że już za tydzień rozpoczną one bezpośrednią rywalizację w pierwszej rundzie play-offów.

W pierwszych w tym sezonie derbach Małopolski górą były siatkarki z Tarnowa, w pierwszą sobotę grudnia ubiegłego roku wygrywając w Wieliczce 3-2 (25-23, 21-25, 19-25, 25-21, 15-12).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne