TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Pracowity weekend speedrowerowców

Pracowity weekend speedrowerowców

W niedzielę, na torze w Mościcach Przystań podejmie lidera I ligi - PKS Wiraż Ostrów. Początek spotkania o 16:00. Reprezentanci Tarnowa w tej dyscyplinie będą jednak zmagać się w różnych zawodach przez cały weekend.

W sobotę, na torze w Kaletach (woj. Śląskie) Przystań rozegra mecz ligi regionalnej z tamtejszymi "TPD-owcami". W barwach gospodarzy startują m.in. znani z występów w lidze ogólnopolskiej dla Tarnowa - Rafał Pigoń i Piotr Pluczyński.

Następnie zawodnicy przeniosą się do Świętochłowic, gdzie o 13:00 odbędzie się Indywidualny Puchar Polski Kobiet. Weźmie w nim udział pierwsza tarnowianka startująca na speedrowerze - Dominika Bronicka. Faworytkami turnieju jest rodowita Gnieźnianka, Sandra Tamborska, aktualnie mieszkająca w angielskim Sheffield, gdzie reprezentuje zespół Stars. Czternastolatka ma na koncie już nie jeden sukces, wśród doświadczonych Brytyjek. Groźne będą również miejscowe - Sandra Bielaczek i Żaneta Siemianowska.

Zwieńczeniem dnia będzie Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, w którym zaprezentują się Przemysław Szydło i Wojciech Florek. Do faworytów imprezy należą, miejscowy Kamil Bielaczek, obrońca tytułu Szymon Kowalczyk z Ostrowa, czy Mistrz Europy Juniorów Sebastian Morawiak.

 

Znaczniki

Archiwalne