TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / O kolejny awans Pałac powalczy w Kwidzynie

O kolejny awans Pałac powalczy w Kwidzynie

O kolejny awans Pałac powalczy w Kwidzynie

Od piątku do niedzieli piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizować będą w odbywającym się w Kwidzynie turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów. Stawką tych zawodów będzie awans do grona najlepszej w Polsce ósemki drużyn w tej kategorii wiekowej, a rywalami „siódemki” trenera Bartosza Bommersbacha będą w nich ekipy: MKS Kwidzyn, Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Wybrzeża I Gdańsk.

Tarnowianie zainaugurują turniej spotkaniem z drużyną Ostrovii, które rozegrane zostanie w piątek o godz. 16. W sobotę o godz. 12 Pałac zmierzy się z gospodarzami turnieju, w niedzielę „siódemkę” Pałacu czeka natomiast konfrontacja z Wybrzeżem I Gdańsk. Awans do dalszej fazy rozgrywek zapewnią sobie dwa zespoły.

Przypomnijmy, że tarnowianie awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski zapewnili sobie w turnieju w Elblągu, podczas którego pokonali 34-24 (11-10) Polskie Piekarnie Jasło, wygrali 37-27 (10-15) z Azotami-Puławy II oraz przegrali 25-39 (15-19) z MKS Truso Elbląg.

Z dwoma zwycięstwami i porażką, awans do Kwidzyna zapewniło sobie również Wybrzeże I Gdańsk. Grający w Legnicy gdańszczanie przegrali 26-40 z miejscową Siódemką Miedzią I oraz pokonali 30-29 Gwardię Opole i 33-24 MKS Wieluń. Pozostałe dwie drużyny, z którymi przyjdzie podczas najbliższego weekendu zagrać juniorom Pałacu, pierwszą fazę rywalizacji na szczeblu centralnym zakończyły z kompletem wygranych. Ostrovia podczas turnieju w Gryfinie pokonała kolejno: MUKS Siódemkę Mysłowice (42-22), Uniwersytet Radom (31-31, w rzutach karnych 4-3) oraz KPR Gryfino (42-31). Występujący w Brodnicy kwidzynianie wygrali natomiast 30-27 z KSSPR Końskie, 27-26 z UKS Nike Ciechanów oraz 32-26 z MKS Henri Lloyd Brodnica.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne