TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Niepokonani szczypiorniści PWSZ w Tarnowie

Niepokonani szczypiorniści PWSZ w Tarnowie

Niepokonani szczypiorniści PWSZ w Tarnowie

Szczypiorniści KU AZS PWSZ w Tarnowie po raz dziewiąty wystąpili w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W tym roku finały zostały rozegrane w dniach 31.05 – 03.06.2018 r. w halach sportowych Politechniki Opolskiej. Podopieczni trenera Przemysława Markowicza zajmują 5 miejsce w Polsce!

Reprezentacja PWSZ z Tarnowa w pierwszej fazie rozgrywek trafiła do grupy z: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Lubelską.

Mistrzostwa dla szczypiornistów z Tarnowa rozpoczęły się bardzo dobrze – na inaugurację mistrzostw Polski, wygrali pewnie z Politechniką Poznańską 30:23. Następny mecz grupowy był już bardzo ciężki i wyrównany. Drużyna z Tarnowa spotkała się ze zwycięzcą półfinałów w Siemianowicach Śląskich z Uniwersytetem Rzeszowskim (tam piłkarze ręczni PWSZ przegrali 35:26). Uniwersytet Rzeszowski – późniejszy mistrz AMP-ów to zespół, w którym grają zawodnicy – studenci na co dzień występujący w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, akademicy z Tarnowa postawili przeciwnikowi z Rzeszowa bardzo trudne warunki gry. Mecz zakończył się remisem 29:29 (tarnowianie nie wykorzystali w ostatniej minucie rzutu karnego). Ostatni mecz grupowy tarnowianie rozegrali z Politechniką Lubelską z którą wygrali 27:15. Ostatecznie szczypiorniści z PWSZ zajęli w swojej grupie drugie miejsce co zapewniło im awans do ścisłej ósemki mistrzostw.

W ćwierćfinale Akademicy z Tanowa mieli rozegrać mecz z Politechniką Wrocławską, niestety zamieszanie, które miało miejsce przed meczem ćwierćfinałowym i opóźnienie meczu o godzinę oraz dziwne decyzje organizatorów wpłynęły negatywnie na zespół. Po godzinie oczekiwania na mecz okazało się, że przeciwnikiem szczypiornistów z PWSZ będzie ubiegłoroczny mistrz, czyli Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany tarnowianie w końcowej części meczu doprowadzili do wyrównania, a na dwie minuty przed końcem wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Jednak nie wykorzystany kontratak i kara dwuminutowa pozwoliły akademikom z Warszawy na doprowadzenie do remisu i rzutów karnych. W tym elemencie gry warszawiacy okazali się lepsi od tarnowian i wygrali karne (4:2) i cały mecz.

W drugim etapie rozgrywek drużynie PWSZ Tarnów została gra o miejsca 5-8. W pierwszym meczu pewnie pokonali drużynę SGH z Warszawy 27:19, zwycięstwo to dało możliwość walki o miejsce V. W ostatnim meczu turnieju, drużyna PWSZ Tarnów spotkała się z doskonale znaną drużyną Politechniki Świętokrzyskiej (w tej edycji AMP-ów był to już trzeci mecz między tymi drużynami). Po wyrównanym meczu szczypiorniści z Tarnowa pokonali swoich kolegów z Kielc 21:17, zdobywając tym samym V miejsce w Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Opole 2018.

Na pocieszenie nagrodę indywidualną turnieju otrzymał Filip Frycz, który został królem strzelców mistrzostw zdobywając w całym turnieju 45 bramek (powtórzył sukces Łukasza Szatki sprzed czterech lat też z Opola).

Znaczniki

Archiwalne