TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Motomikołajki 2013

Motomikołajki 2013

Zapraszamy w niedzielę (8 grudnia) o godz. 11 wszystkie dzieci oraz sympatyków, pasjonatów motorsportu do Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Tor SPEED RACE Tarnów przy ul. Kochanowskiego 30 (teren Zakładów Mechanicznych), gdzie w ramach imprezy TEMI Karting Grand Prix (od godz. 9) odbędzie się już po raz czwarty społeczna akcja „Moto Mikołaje".

Akcja jest organizowana z inicjatywy grupy Moto-Tarnow.pl, sekcji kartingowej klubu TTSK K-TEAM Tarnów oraz teamu wyścigowego Ready 2 Race.

Do projektu włącza się liczne grono środowiska tarnowskiego motorsportu, ale i nie tylko. Akcja cieszy się bardzo dużą przychylnością firm, które postanowiły wesprzeć zarówno finansowo jak i materialnie to wielkie wydarzenie.

mikolajki

Patronat medialny:

- Radio Eska

- Tarnowska TV

- TEMI

- Tygodnik Miasto i Ludzie

Naszym celem jest, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech, a także aby to niewątpliwie bezprecedensowe wydarzenie zapadło w pamięci przede wszystkim dzieciom oraz wszystkim jej uczestnikom.

Poprzez akcję chcemy, aby nasza pasja i zainteresowania wpłynęły na rozwój i przyszłe zachowania młodych użytkowników dróg i chodników. Zaszczepianie w młodych ludziach bezpiecznych nawyków wpłynie pozytywnie na późniejsze ich zachowanie na ulicy i tolerancję wobec innych użytkowników naszych dróg.

Zapewniamy dużo zabawy, frajdy, uśmiechu oraz radości. A wszystko za sprawą ludzi o wielkich sercach, którzy prócz adrenaliny, motocykli, samochodów oraz gokartów kochają dzieci. Mikołaje (tarnowscy motocykliści, kierowcy rajdowi i wyścigowi, kartingowi, żużlowcy) razem dla dzieciaków.

W ramach akcji na wydarzenie zaprosiliśmy placówki opiekuńczo wychowawcze z Tarnowa i okolic.
Na torze Speed Race Tarnów oraz wydzielonych na zewnątrz specjalnych strefach, dzieci będą mogły zobaczyć pokazy wyścigów Supermoto, z bliska poznać również inne dziedziny sportu motocyklowego, samochodowego jak i kartingowego oraz poznać maszyny i ich użytkowników. Oprócz tego będzie okazja przejażdżki na gokartach, motocyklach, samochodach zarówno takich jakie możemy spotkać na naszych drogach, aż do profesjonalnych wyścigowych. Dla młodych pasjonatów motorsportu przewidziano upominki, ciepły posiłek oraz liczne niespodzianki - w tym między innymi spotkanie z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych.

Program:

- parada przez miasto (motocykle Moto-Tarnów, Ready to Race, TKM WATAHA, samochody rajdowe, szkółka żużlowa)

- TEMI Karting Grand Prix

- pokazy Supermoto

- pokazy samochodów rajdowych

- Pokazy Stuntu

- Prezentacja mini szkółki żużlowej, która pod okiem trenera, a wcześniej znakomitego żużlowca Mirosława Cierniaka szkoli  dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 lat rozwijając swoje talenty w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jaskółki” Tarnów. Co interesujące celem klubu nie jest jedynie nauczanie jazdy, ale także kompleksowe i systematyczne oddziaływanie wychowawcze na podopiecznych. Młodzież, która posiądzie odpowiednie umiejętności, będzie brać udział w zawodach na terenie kraju i za granicą.

- Przejażdżki z dziećmi po torze (motocykle, quady, gokarty)

- Dla dzieci przewidziany będzie kącik zabaw dzięki uprzejmości centrum edukacyjnego PUZZLER

- Ciepłe posiłki dla wszystkich.

Znaczniki

Archiwalne