TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Emocje do ostatniego biegu

Emocje do ostatniego biegu

Emocje do ostatniego biegu

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów po bardzo emocjonującym spotkaniu, w którym przegrywali już różnicą dziewięciu punktów, pokonali na własnym torze Orła Łódź i zostali liderem Nice 1. Ligi żużlowej. Po meczu czerwoną kartką ukarany został Artur Mroczka.

Odbywający się w ramach dziesiątej kolejki Nice 1. Ligi żużlowej pojedynek lidera i wicelidera rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowian, którzy po czterech wyścigach prowadzili 15-9. Po dwóch kolejnych gonitwach przewaga „Jaskółek” zmalała wprawdzie do dwóch punktów (19-17), ale w biegu VII zanosiło się na podwójną wygraną pary Peter Ljung – Mikkel Michelsen. Niestety, nieatakowany przez nikogo Ljung upadł na tor i nie dość, że został wykluczony, to jeszcze doznał kontuzji barku. Mało tego, w powtórce Michelsen spowodował upadek Andersena i bieg zakończył się wynikiem 5-0 dla łodzian. W wyścigu dziewiątym Duńczyk został wykluczony powtórnie (tym razem za spowodowanie upadku Edwarda Mazura), a poobijany Ljung nie sprostał parze Mazur – Rohan Tungate i Orzeł prowadził już 31-22.

Kolejne cztery wyścigi zakończyły się drużynowymi zwycięstwami gospodarzy, a największy udział miał w tym Artur Czaja, który zwyciężył w biegach dziesiątym i dwunastym, a w gonitwie jedenastej przegrał tylko z Kennethem Bjerre. Przed biegami nominowanymi Grupa Azoty Unia Tarnów prowadziła więc 40-37. Przewagi tej nie dała już sobie odebrać, a zwycięstwo przypieczętowała podwójna wygrana pary Bjerre – Czaja w wyścigu piętnastym. Po meczu czerwoną kartką za niesportowe zachowanie w parkingu (rzucenie plastikowej butelki podczas trwania ostatniego biegu) ukarany został Artur Mroczka. Tarnowianie zapowiedzieli złożenie odwołania od tej decyzji sędziego Ryszarda Bryły. Jeżeli zostanie ono odrzucone, Mroczka nie będzie mógł wystąpić w zaległym czwartkowym meczu z Lokomotivem Daugavpils.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Orzeł Łódź 48-41

Grupa Azoty Unia: Mikkel Michelsen 4+2 (1,w,w,2*,1*), Peter Ljung 4 (3,w,1,-), Artur Czaja 10+2 (0,d,3,2*,3,2*), Artur Mroczka 10 (2,2,1,3,2), Kenneth Bjerre 13 (3,2,2,3,3), Michał Nowiński 2 (1,0,1), Patryk Rolnicki 5+1 (3,2*,0).

Orzeł: Robert Miśkowiak 9 (2,1,3,2,1), Aleksandr Łoktajew 4 (0,3,1,0), Edward Mazur 6 (1,1,3,1,0), Rohan Tungate 8+1 (3,3,2*,0,d), Hans Andersen 10 (1,3,2,1,3), Michał Piosicki 2 (0,2,0), Arkadiusz Potoniec 2 (2,0,0).

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne