TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Dwanaście bramek Dutki i siódma wygrana SPR PWSZ

Dwanaście bramek Dutki i siódma wygrana SPR PWSZ

Dwanaście bramek Dutki i siódma wygrana SPR PWSZ

Siódme już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu rozgrywanym przed własną publicznością tarnowianie pokonali 33-31 (17-15) niedawnego lidera, „siódemkę” Moto-Jelcz Oława, a zwycięstwo to dało im awans na trzecie miejsce w tabeli.

W 3 min po rzucie Damiana Bałdysa goście prowadzili 3-2. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 10 min za sprawą trafienia Daniela Dutki wyszli na prowadzenie 8-3. Sytuacja ta nie zdeprymowała przyjezdnych i w 17 min po akcji Bogumiła Barana było 10-8. Pięć minut później tarnowianie prowadzili tylko 12-10, ale w 24 min Jakub Kowalik doprowadził do rezultatu 15-10. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po golu Marcina Wajdy utrzymywało się pięciobramkowe prowadzenie SPR PWSZ (17-12), trzy trafienia Bartosza Markiewicza zniwelowały jednak tę przewagę do dwóch zaledwie bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od udanej akcji Jarosława Palucha. Potem obie „siódemki” zdobywały bramki na przemian, stąd też w 37 min notowano wynik 20-19. Trafienia Łukasza Nowaka i Kamila Drobieckiego spowodowały, że minutę później podopieczni trenera Ryszarda Tabora odskoczyli na trzy „oczka” (22-19). W 43 min po dwóch golach Daniela Dutki tarnowianie wygrywali 25-21, a sześć minut później po dziesiątym już tego dnia trafieniu tego zawodnika ich przewaga wzrosła do sześciu bramek (29-23). Nie oznaczało to jednak absolutnie końca emocji w tym spotkaniu, w 51 min po trzech z rzędu bramkach Macieja Ścigaja było bowiem 29-26. W 53 min Daniel Dutka doprowadził wprawdzie do rezultatu 31-26, ale w 59 min po akcji Kamila Herudzińskiego gospodarze prowadzili różnicą jednej zaledwie bramki (32-31). Na 46 sekund przed końcem, Jarosław Paluch sfaulował składającego się do rzutu Bartosza Niemca, a najskuteczniejszy na parkiecie Daniel Dutka wykorzystał rzut karny i przypieczętował wygraną ekipy z Tarnowa.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 12, Marcin Wajda 5, Michał Kubisztal 4, Bartosz Niemiec 4, Kamil Drobiecki 2, Emilian Jewuła 2, Jakub Kowalik 2, Łukasz Nowak 2, Krzysztof Mogielnicki, Albert Sanek.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne