TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Dwa srebrne medale i jeden brązowy podczas odbywających się w Tarnowie Podgórnym mistrzostw Polski młodzików wywalczyli najmłodsi pięściarze Tigera Tarnów. 

Z brązowym medalem na szyi wywalczonym podczas Międzynarodowego Pucharu Polski juniorów młodszych w Oleśnicy wrócił Dawid Reneson, judoka Błękitnych-MPEC. 

Piłkarki ręczne grające w kategorii juniorek starszych MKS PM MPEC Tarnów odniosły wyjazdowe zwycięstwo nad zespołem SKS Kusy Kraków. Zwycięstwem zakończył się także mecz juniorek młodszych, które pokonały SPR Olkusz.

26 kilometrów 516 metrów – taki dystans czeka na tych, którzy wezmą udział XII Tarnowskim Memoriale Pływackim im. św. Jana Pawła II. Zawody zaplanowano 15 października na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Początek o godz. 16.30.

Piłkarze Unii Tarnów w 13. kolejce trzecioligowych zmagań zmierzą się z drużyną Soły Oświęcim. Mecz odbędzie się w sobotę, 15 października. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godz. 15.00.

Od dzisiaj, 12 października, nowym trenerem piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów jest Marcin Ogarek. Zastąpił on na stanowisku Ryszarda Skutnika, który wraca na parkiety PGNiG Superligi.

Meczem z San Pajda Jarosław siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zainaugurują występy przed własną publicznością w nowym sezonie rozgrywek II ligi. Spotkanie w ramach drugiej kolejki zaplanowano 15 października w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Kacper Szczurek, kierowca TTSK K-TEAM Tarnów, zajął pierwsze miejsce w zawodach 26' Trofeo Autunno, które rozegrano na torze w Włoszech. - To miły prognostyk przed finałem światowym, który odbędzie się za kilkanaście dni – komentuje Rafał Kiwior, prezes klubu. 

Zwycięstwem dla drużyn juniorek i juniorów starszych MKS PM MPEC Tarnów zakończyły się mecze rozegrane w miniony weekend w ramach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Podopieczne Tomasza Śmieszka wygrały z zespołem SKS Kusy Kraków 32:29, a wychowankowie Bartosza i Józefa Bommersbachów pokonali ekipę MTS Piast Skawina 38-23. 

Mateusz Cierniak, wychowanek UKS Jaskółki Tarnów, został indywidualnym mistrzem Polski w mini żużlu. Swoją dominację tarnowianin potwierdził podczas zawodów w Wawrowie, gdzie wywalczył pierwsze miejsce.

Znaczniki

Archiwalne