TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Szkoła Podstawowa nr 20 wygrała rywalizację w tarnowskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wyniki współzawodnictwa za rok szkolny 2016/17 ogłoszono podczas drugiego dnia Otwartych Mistrzostw Tarnowa w lekkiej atletyce, rozgrywanych na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego.

Jutro, w sobotę 30 września, na oddanym dzisiaj oficjalnie do użytku stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Tarnowa w lekkiej atletyce. Udział w rozpoczynających się o godz. 12 zawodach zapowiedziało około 350 zawodniczek i zawodników z województw: małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu, w Tarnowie rozegrane zostaną koszykarskie turnieje młodziczek i młodzików, czyli dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych. Dziewczęta rywalizować będą w sobotę w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej, chłopcy zagrają w niedzielę w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach.

Czwarty już w tym sezonie ligowy pojedynek stoczą w sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu rozpoczynającym się o godz. 16, tarnowianie zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Olimpią Medex Piekary Śląskie.

Podczas najbliższego weekendu większość naszych piłkarskich zespołów rywalizować będzie o ligowe punkty na wyjazdach. Na własnych boiskach zaprezentują się tylko Metal Tarnów (w sobotę) oraz Błękitni Tarnów (w niedzielę).

Gimnazjum nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcące wśród dziewcząt i Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w rywalizacji chłopców triumfowały we współzawodnictwie sportowym gimnazjów i szkół ponadpodstawowych za rok szkolny 2016/17. Jego wyniki ogłoszono dzisiaj podczas odbywających się na nowym stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego, Otwartych Mistrzostw Tarnowa w lekkiej atletyce.

Zawodniczki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajęły trzecie miejsce w odbywającym się w Krakowie I Klubowym Pucharze Małopolski w piłce ręcznej kobiet. W dwudniowym turnieju organizowanym przez Cracovię 1906 udział wzięło sześć drużyn.

Piłkarki Tarnovii Tarnów zdobyły Puchar Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W finałowym spotkaniu rozegranym wczoraj na stadionie krakowskiego Wawelu, tarnowianki pokonały 5-2 (4-2) drugoligowy Respekt Myślenice.

Dzisiaj o godz. 16 na stadionie krakowskiego Wawelu rozegrany zostanie finałowy pojedynek piłkarskiego Pucharu Polski kobiet na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalem pierwszoligowej Tarnovii Tarnów będzie w nim występująca w drugiej lidze drużyna Respektu Myślenice.

Z dwoma medalami: złotym Macieja Gładysza i brązowym Franciszka Liszki, wrócili kartingowcy TTSK K-Team Tarnów z rozgrywanych na torze w Bydgoszczy kartingowych Mistrzostw Polski młodzików. Lokaty w czołówce wywalczyli także: Natalia Gładysz, Kajetan Gawron oraz Marcel Kuc.

Znaczniki

Archiwalne