TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Trzykrotna zdobywczyni pucharu świata we wspinaczce Edyta Ropek, zaprasza serdecznie wszystkie dzieci i młodzież, w przedziale wiekowym – szkoły podstawowe i gimnazja, na bezpłatne zajęcia ze wspinaczki sportowej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorki, czwartki w godzinach 17:00 - 19:00, na Ściance wspinaczkowej La Roca, przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie. Partnerem projektu „Wspinanie to wyzwanie” jest Urząd Miasta Tarnowa.

Grupa Azoty Unia Tarnów po słabym spotkaniu przegrała z FOGO Unią Leszno 42:48. Lesznianie pojadą w finale Enea Ekstraligi o złoty medal ze Stalą Gorzów. Tarnowianom pozostaje walka o brąz ze SPAR Falubazem.

W miniony weekend w Gdańsku odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldeirng. Reprezentujący tarnowskie sekcje wspinaczkowe Wiktoria Chrząszcz i Mikołaj Wróblewski wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

W najbliższym czasie tarnowski kalendarz sportowy obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę (21 września) odbędą się finał XX edycji Pucharu Tarnowa MTB oraz Rodzinny rajd Rowerowy. Październik to tradycyjnie już Tarnowski bieg Leliwitów, a w listopadzie odbędzie się Bieg Sokołów z okazji Święta Niepodległości.

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu lekkoatletycznego w Polsce. Był to kolejny bardzo udany i obfitujący w medale sezon dla zawodników sekcji lekkoatletycznej Klubu Uczelnianego AZS działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

28 września Klub Turystyki Rowerowej Sokół Tarnów działający przy PTTK Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w VIII Rajdzie im. T. Tertila. W tym roku trasa wiedzie do Zakliczyna.

W niedzielę 21 września na Górze św. Marcina zakończą tegoroczną rywalizację w ramach  XX jubileuszowej edycji Pucharu Tarnowa MTB -  kolarze na rowerach górskich  . Finałowy, wrześniowy wyścig będzie setnym w historii tej imprezy, rozgrywanej w Tarnowie od 1995 roku.  W ciągu 20 lat w kolarskich zmaganiach wzięła udział imponująca liczba – ponad 15 tysięcy uczestników. To dowód na to, że decyzja grupy tarnowskich rowerzystów, sprzed dwudziestu lat, była słuszna.

Świetny start odnotowała wspinaczkowa reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w hiszpańskim Gijon. Tarnowianka Klaudia Buczek zdobyła srebrny medal, a lublinianka Aleksandra Rudzińska – brązowy. Tuż za podium sklasyfikowana została Edyta Ropek, a Marcin Dzieński zajął 5 miejsce.  

Kolejne sukcesy młodego tarnowskiego brydża.

Zapraszamy już 21 września. W programie m.in. wyścig kolarski dla dzieci, rodzinny rajd rowerowy i dekoracja zwycięzców Pucharu Tarnowa MTB.

Znaczniki

Archiwalne