TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W najbliższych dniach tarnowscy wspinacze sportowi na czas wezmą udział w zawodach pozwalających sprawdzić ich formę przed mającymi się odbyć w połowie września w Paryżu Mistrzostwami Świata. W dniach 29.08 – 1.09 w Singapurze odbędzie się najważniejsza juniorska impreza roku czyli Mistrzostwa Świata Juniorów. Polskę będą reprezentować, wyłącznie wspinacze na czas, lublinianka Aleksnadra Rudzińska oraz wychowanek tarnowskiego Pałacu Młodzieży Marcin Dzieński. Reprezentanci Polski mają duże szanse medalowe. Przypomnijmy, że Marcin Dzieński to dwukrotny Wicemistrz Świata juniorów.

Reprezentacja Polski we wspinaczce sportowej wystartuje w prestiżowych zawodach Rock Master Festival 2012, w ramach którego odbędzie się czwarta tegoroczna edycja Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Zawody są ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Paryżu.

Znakomity mecz rozegrali piłkarze tarnowskiej Unii w IV kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej. Zaskakująco pewnie i wysoko pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 4-1.

Po meczu w Rzeszowie, który piłkarzom Unii nie wyszedł tarnowianie szybko się zrehabilitowali. W lokalnych derbach pokonali Siarkę Tarnobrzeg 2-0. Świetnie przy stałych fragmentach gry w polu karnym znaleźli się Paweł Węgrzyn i Łukasz Popiela, którzy strzałami z główki pokonali bramkarza rywali. Jaskółki wygrały swój drugi mecz i mają na koncie 6 punktów. Rewelacją początku rozgrywek jest Radomiak, który wygrał wszystkie mecze, Unia na razie jest na piątym miejscu.

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach.

W czwartek (09.08) doszło do konfrontacji dwóch pierwszoligowych zespołów, SPR-u Tarnów i SMS-u Gdańsk. Drużyny rozegrały dwa mecze. Przebywająca na zgrupowaniu w Zakopanem, Szkoła Mistrzostwa Sportowego skorzystała z zaproszenia tarnowskiej drużyny i rozegrała dwa mecze sparingowe z gospodarzami. Biorąc pod uwagę fakt, że oba kluby są w trakcie najcięższego w sezonie okresu, wynik obu spotkań nie jest najważniejszy. Najistotniejsze w tego typu meczach jest możliwość gry w różnych ustawieniach i doskonalenie starych oraz wprowadzanie nowych rozwiązań taktycznych.

Tarnowscy piłkarze ręczni zakończyli kolejny etap przygotowań. Obecnie trenują na własnych obiektach, a w najbliższym czasie rozegrają pierwsze gry kontrolne.

Startując z trzynastego pola, Patryk Kosiniak zakończył wyścig szóstej rundy niemieckiego pucharu motocyklowego Yamaha Dunlop - R6 Cup na poboczu pierwszego zakrętu, po zabraniu z ulicznego toru Schleiz przez upadającego tuż przed nim rywala. Wypadek zakończył się dla najszybszego Polaka w stawce kontuzją obojczyka.

Nie na darmo biegacze nazywają go „najbardziej zakręconym ” biegiem w Polsce. Na 10 km trasie zawodnicy w rywalizacji o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego będą musieli pokonać na tarnowskim bruku 72 zakręty oraz cztery razy Wielkie Schody z 44 stopniami. Ten wysiłek uczestnikom biegu zrekompensuje zapewne wspaniała atmosfera i klimat Tarnowskiej Starówki.

Edyta Ropek, zawodniczka wspierana przez Azoty Tarnów, zwyciężyła w trzeciej edycji Pucharu Świata, która odbyła się we włoskiej miejscowości Daone i awansowała na drugą pozycję w światowym ranking IFSC 2012.

Znaczniki

Archiwalne