TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W dniach 26-28 Sierpnia odbyła się IX i X runda Mistrzostw Polski, Węgier, Słowacji oraz Strefy Europy centralnej na Węgierskim torze Pannonia ring.

 

Wykorzystując przerwę w Scirocco R-Cup, Adam Gładysz zdecydował się treningowo wystartować na węgierskim torze samochodem VW Scirocco TSI wspólnie ze swoim kolegą Litwinem Robertasem Kupcikas, który wystartował Seatem Leonem Supercopa.

Turniej rozegrany został na obiektach K.S. ,,Błękitni’’ Tarnów przy ulicy Piłsudskiego 32 w Tarnowie. Celem turnieju sponsorowanego przez URZĄD MIASTA TARNOWA i OPERATORA GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ- SYSTEM S.A. ODDZIAŁ W TARNOWIE było rozpropagowanie wśród młodzieży aktywnych form wypoczynku i zachęcenie do systematycznego uprawiania gry w piłkę nożną. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn podwórkowych, złożonych z chłopców w wieku do17 lat. Łącznie w rywalizacji sportowej uczestniczyło 110 młodych piłkarzy mieszkających w Tarnowie i okolicach.

Kolejne osiągnięcie biegaczki Barbary Prymakowskiej. Jako pierwsza Polka po 65. roku życia stanęła ona na szczycie Mount Blanc.

W miniony weekend 20-21 sierpnia 2011 roku, na terenie malowniczo położonego toru WallraV Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry odbyły się kolejne w tym sezonie zawody kartingowe. W ramach których rozegrano Poland Championschip Series (5) IX i X Rundę Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski w kat.: KF2, KF3; IX i X Rundę Pucharu PZM w kat.: M-60; IX i X Rundę Pucharu Rok w kat: Mini Rok, Junior Rok, Senior Rok, Super Rok; IX i X Rundę Pucharu Easykart w kat: E50 Trening, E60.

W ubiegły weekend Przystań Tarnów rozegrała dwa mecze ligi regionalnej. Najpierw w Mikołowie z tamtejszym Strażakiem. Po dobrym początku tarnowianie prowadzili n

awet 5 punktami. Niestety w końcówce spuścili z tonu. Do tego na tor wyjeżdżali debiutanci – Ewelina Gala i Łukasz Izak, którzy nie zagrażali gospodarzom.

Trwa rekrutacja na kolejny etap „Wakacji z kartingiem" na torze Speed Race Tarnów oraz wspinaczki sportowej na ściance La Roca. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów tarnowskich szkół, dzieci od 5 roku życia i młodzież szkolną na bezpłatne zajęcia kartingowe i wspinaczki sportowej organizowane w ramach programu „Lato w mieście - bezpieczne wakacje Tarnów 2011" oraz na wakacyjne zawody kartingowe z cyklu Karting Summer Cup 2011 i Climbing Summer Cup 2011 o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Odbyła się 4 edycja Puchar Szlaku Solnego i zarazem były to Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie Górskim MTB. Tym razem w podhalańskiej Jabłonce Orawskiej. Organizatorzy po raz kolejny nie zawiedli. Trasa perfekcyjnie przygotowana wymagajaca sporych umiejętnisci siłowo-technicznych.

Miniony weekend w Banovcach nad Bebravou stał pod znakiem wyścigowych zmagań jakie rozegrane zostały na słowackiej trasie Jankov Vrsok. Podczas dwóch dni rywalizacji w Mistrzostwach Europy FIA CEZ Trophy w wyścigach górskich na 3700 metrowej trasie kibice mogli obserwować ponad 100 zawodników, wraz z Marcinem Gładyszem, za kierownicą Seata Leona Supercopa. Tarnowianin, podobnie jak rok temu zdecydowanie wygrał grupę samochodów napędzanych na jedną oś osiągając bardzo dobry wynik również w klasyfikacji generalnej zawodów, gdzie pokazał całej gromadzie zawodników w autach 4x4, że należy się z nim liczyć.

W rozegranej w włoskim Daone trzeciej edycji pucharu świata 2011 zawodniczka MKS Tarnovia, Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek zajęła trzecie miejsce. Ze względu na opady deszczu nie rozegrano rundy finałowej, a wyniki z rundy eliminacyjnej uznano za ostateczne.

Po niezwykle zaciętym, emocjonującym i trzymającym w napięciu do samej mety wyścigu Scirocco R-Cup na słynnym torze Nurburgring, Adam Gładysz ukończył wyścig na doskonałym piątym miejscu wśród 27 zawodników z 11 krajów Świata. W piątkowej sesji treningowej Adam uplasował się na czwartym miejscu z minimalna stratą 0,3sek do pierwszego zawodnika. W sobotniej sesji kwalifikacyjnej reprezentant polski uzyskał ósmy czas i na tej pozycji stanął na starcie. Gładysz podczas pokonywania swoich szybkich okrążeń na czas, musiał dwukrotnie wyprzedzać zawodników, co kosztowało go utratę cennych dziesiątych sekundy.

Znaczniki

Archiwalne