TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Dwunastu najlepszych kierowców amatorów, w tym jedyna dziewczyna - Monika Mazur z SPEED RACE Tarnów- wezmą udział w wielkim finale na warszawskim Placu Trzech Krzyży już 4 września. Zwycięzca będzie rywalizował na ulicznym torze gokartowym z kierowcą Formuły 1 - Markiem Webberem.

W ciężkich warunkach, przy deszczowej pogodzie odbywała się w Mikołowie czwarta runda Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Południowego Juniorów, które są kwalifikacjami do Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

W ubiegły weekend u podnóża Czarnej Góry w Siennej rozegrano XI i XII rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Pierwsze zawody w wyścigach długodystansowych poza granicami Polski rozegrane zostały na pachnącym jeszcze nowością torze w miejscowości Orechova Poton.

W dniach 20-25 sierpień 2010 r. odbyły się w czeskim Ołomuńcu Mistrzostw Świata Juniorów IWAS 2010. W zawodach wzięło udział 500 zawodników z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku z 25 państw. Zawodnicy IWAS rywalizowali w LA oraz pływaniu. Polskę reprezentowało 14 zawodników w których składzie znalazł się pływak Tarnowskiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych „START” Paweł Grzebień.

Piękna pogoda sprzyjała 60 najlepszym amatorom gokartów z Polski.

W miniony poniedziałek na torze Speed Race w Tarnowie spotkali się przedstawiciele lokalnych mediów, którzy postanowili wakacyjną przerwę w rozgrywkach Media Karting Ligi urozmaicić zawodami o „Czapkę śliwek”. Jak wiadomo, słoik ogórków już się kisi na kolejne spotkanie, liczymy, że ze śliwek także będzie można skosztować odpowiednich przetworów.

Podczas inauguracyjnego meczu rozegranego pomiędzy Unią Tarnów i Kmitą Zabierzów tarnowskie Jaskółki pokonały swoich rywali 2-0.

W piątej edycji pucharu świata we wspinaczce sportowej, zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła wysokie czwarte miejsce. Tarnowianka ustanowiła nowy kobiecy rekord Polski na dystansie 15 metrów.

Znaczniki

Archiwalne