TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Trójka młodych zawodników reprezentowała nasze miasto w rozgrywanych podczas weekendu w Chorzowie zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Wszyscy oni ustanowili rekordy życiowe, ale nie wystarczyło to do miejsc na podium. Najbliższa tego była Oliwia Sowa, kończąc rywalizację w biegu na 800 metrów na czwartej pozycji.

W niedzielę w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów odbyły się wakacyjne zawody kartingowe z cyklu „Karting Summer Cup Tarnów 2018”. Rozgrywane były one w dwóch kategoriach, w których najlepsi okazali się Maksymilian Mazur oraz Filip Katra.

W jedenastej kolejce żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na własnym torze 38-52 z Cash Broker Stalą Gorzów. W drużynie gospodarzy słabiej niż zwykle pojechali Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, bardzo źle w niedzielne spotkanie wszedł także Jakub Jamróg, o sporym pechu mówić mógł natomiast Artur Mroczka.

Po wakacyjnej przerwie na ligowe tory wracają żużlowcy zespołów walczących o punkty w PGE Ekstralidze. Już dzisiaj, w rozgrywanym awansem meczu trzynastej kolejki, Cash Broker Stal Gorzów zmierzy się na swoim torze z Fogo Unią Leszno. W niedzielę gorzowianie, w rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu jedenastej kolejki, zaprezentują się natomiast na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów poznały terminarz zasadniczej fazy rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi (w sezonie 2018/19 roku na zapleczu Polskiej Ligi Siatkówki rywalizować będzie czternaście drużyn). Rozpoczną się one w ostatni weekend września, a podopieczne trenera Michała Betlei na inaugurację zagrają w swojej hali z Jokerem Mekro Energoremont Świecie.

Tarnowianin, Oskar Klamrzyński znalazł się w gronie dwudziestu zawodników powołanych przez trenera Mariusza Jurasika do reprezentacji Polski juniorów młodszych (rocznik 2002 i młodsi) w piłce ręcznej.

Kolejne w tym roku miejsce na podium wywalczył skoczek w dal AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański. W rozgrywanych w Lublinie Mistrzostwach Polski seniorów, aktualny halowy mistrz Polski zajął trzecią pozycję, uzyskując wynik tylko o siedem centymetrów gorszy od rekordu życiowego.

Po zakończeniu zgrupowania w Zakopanem, reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej rozegrała w Veszprem dwa towarzyskie spotkania z rówieśnikami z Węgier. W obu meczach wystąpił prawoskrzydłowy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, Mateusz Wojdan.

Z siódmym, ostatnim miejscem wrócili młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów z Gorzowa, gdzie rozgrywany był finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Tytuł mistrzowski, zgodnie z przewidywaniami wywalczyła para Fogo Unii Leszno, która w piątkowych zawodach zdobyła komplet punktów.

Reprezentanci AZS PWSZ Tarnów rywalizowali w lipcu w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej rozgrywanych w szwajcarskim Villars oraz francuskim Chamonix. Nie udało im się wprawdzie stanąć na podium, ale dwukrotnie zajmowali piąte miejsca.

Znaczniki

Archiwalne