TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Młody kartingowiec, Marcel Kuc z TTSK K-TEAM wygrał drugą rundę Rotax CEE Trophy odbywającą się w austriackim Pachfurth. Oprócz zwycięzcy Tarnów reprezentowali Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron.

Kobiecy zespół ZKS Unia Tarnów, który powstał we wrześniu 2014 roku, po raz pierwszy w historii wziął udział w zawodach o randze turnieju. Podczas Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt "O Puchar Wójta Gminy Drwinia”, nasze zawodniczki dwukrotnie remisowały oraz zanotowały porażkę z zwyciężczyniami turnieju z Gorlic.

W minioną sobotę, 23 maja, w Krakowie odbyła się druga tegoroczna edycja Pucharu Młodzików i Dzieci we wspinaczce w konkurencji „prowadzenie”. Na zawodach nie zabrakło najmłodszych reprezentantów Tarnowa.

Piłkarze ZKS Unii Tarnów pokonując na własnym boisku zespół Wolani Wola Rzędziska 2:1 odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i są coraz bliżsi utrzymania w lidze.

Tarnowianie Tomasz Bilut z tarnowskiego UKS Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen, zdobył brązowy medal podczas III Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego. Zawody odbyły się w między 16-23 maja w Starej Zagorze w Bułgarii.

W piątek, 29 maja, tarnowianie będą mogli sprawdzić się w teście Coopera, który jest próbą wytrzymałościową polegającą na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.

Piłkarze tarnowskiej Unii odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w trzeciej lidze i awansowali w na 12 miejsce w tabeli. Tym razem podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego pokonali na wyjeździe drużynę MKS Trzebinia/Siersza 1-0.

W sobotę, 23 maja, o godzinie 17:30 piłkarze Unii Tarnów w derbach regionu tarnowskiego, mierzą się na własnym stadionie z drużyną Wolanii Wola Rzędzińska.

Studenci wychowania fizycznego po wygranej 3:0 z studentami inżynierii materiałowej triumfowali podczas finału Uczelnianego Turnieju Piłki Siatkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Impreza odbyła się w ramach obchodów święta uczelni.

Tarnowianki wygrały turniej zorganizowany z okazji jubileuszu 50-lecia kobiecej koszykówki MKS Pałacu Młodzieży, który odbył się 15-17 maja.

Znaczniki

Archiwalne