TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Kolejna odsłona zawodów przełajowych już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia. Odbędą się wówczas Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Rozpoczęcie o godz. 11:30 na terenach zielonych TOSiR przy hali „Jaskółka”.

To będzie pracowity weekend dla siatkarek UKS Jedynka. W najbliższą sobotę i niedzielę, 1-2 kwietnia, rozegrają mecze finałowe w fazie play off II ligi z UKS Szóstka Mielec. Początek obydwu spotkań wyznaczono o godz. 18 w hali PWSZ.

Tancerze z Shiva Dance Studio aż 15 razy stanęli na podium podczas III Mistrzostw Polski Cheerleaders Polskiej Federacji Tańca, które rozegrano w Sosnowcu. O odpoczynku nie ma jednak mowy, gdyż przed nimi start w Mistrzostwach Europy Cheerleaders ECU w Pradze.

Zawodnicy klubu Thai  Gym Tarnów wrócili z Mistrzostw Polski Muaythai w Kaliszu z dziewięcioma medalami. Mateusz Janik, zdobywca złotego krążka, zapewnił sobie start w mistrzostwach świata, które w maju odbędą się w Mińsku.

Młodzi adepci kierownicy zacięcie rywalizowali w zawodach kartingowych z cyklu Karting Grand Prix Tarnów 2017 w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”, które rozegrano w ostatni weekend na torze Speed Race Tarnów. W zawodach drużynowych startowali uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły. Na torze rywalizowały również osoby niepełnosprawne ruchowo.

Reprezentantki Pałacu Młodzieży zajęły pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Kategorii Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Z pałacowej drużyny pochodzi również Królowa Strzelców tegorocznej edycji - Wiktoria Kostuch.

Sukcesami może pochwalić się drużyna Zespołu Szkół Technicznych, która znalazła się w gronie sześciu najlepszych małopolskich zespołów w koszykówce chłopców. Ekipa z ZST pokonała wszystkich rywali na poziomie tarnowskim i rejonowym, co pozwoliło im wystartować w finale wojewódzkim Licealiady rozgrywanym w Nowym Sączu.

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów podczas trzeciej rundy Rok Cup Italia 2017. Kacper Szczurek zawody zakończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Tarnowski zawodnik utrzymał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Piłkarze Unii Tarnów zmierzą się w najbliższą niedzielę, 19 marca, z drużyną wicelidera tabeli III ligi, Stalą Rzeszów. Mecz jest sporym wyzwaniem dla „Jaskółek”, gdyż z rzeszowskim rywalem przegrały 12 z 15 meczów. Początek spotkania o godz. 15 na Stadionie Miejskim.

Festiwal Biegów Przełajowych Grupy Azoty odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 marca. Równolegle rozegrane zostaną biegi o Puchar Prezydenta Tarnowa, w których powalczą młodzicy. Początek sportowej imprezy o godz. 11 na terenach zielonych TOSiR przy hali „Jaskółka”.

Znaczniki

Archiwalne