TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

25 medali przywieźli z VI Otwartych Mistrzostw Podkarpacia reprezentanci Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen. 

Cztery wygrane – takim rezultatem zakończyły się mecze piłkarek i piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rozegrane w miniony weekend. 

Rafał Kiwior został jednym z członków Głównej Komisji Sportu Kartingowego. Tarnowianina na nową kadencję komisji wybrał Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego. Poza Rafałem Kiwiorem w komisji zasiadają również: Mirosław Czub (przewodniczący), Paweł Pęcak, Tomasz Kałwa, Sebastian Kołakowski i Lechosław Dudka.

Zwycięstwem dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka zakończył się rozgrywany w Tarnowie turniej siatkówki drugiej ligi młodziczek. Do rywalizacji przystąpiły także drużyny z Wieliczki, Chrzanowa i Nowego Sącza. Zawody były bardzo wyrównane, a o tym, kto zwyciężył, zdecydował ostatni pojedynek. 

Marzena Zięba, zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START, została mistrzynią Europy podczas rozegranego w węgierskim Egerze turnieju dla najlepszych ciężarowców Starego Kontynentu. Tarnowianka nie dała szans swoim rywalkom i z wynikiem 127 kg poprawiła dotychczasowy europejski rekord.

Sześć medali z Turnieju o Puchar Miasta rozegranego w słowackim Martinie przywieźli zawodnicy Błękitnych MPEC. Tarnowscy judocy w kategoriach: junior młodszy i młodzik zdobyli dwa złota, trzy srebra i jeden brązowy medal.

Zawodnicy tarnowskiego klubu Global Boxing zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej podczas rozegranych w Wieliczce zawodów Grand Prix Małopolski. Najlepiej zaprezentowali się: Arkadiusz Bernaś, który w swoim czwartym pojedynku wygrał na punkty z medalistą Mistrzostw Polski Kordianem Wyciszkiewiczem z Katowic oraz Krystian Bożek, który pokonał Bartosza Zuzelę z Myślenic, lidera kategorii 81 kg. 

Pięć pojedynków wygrali pięściarze Tigera Tarnów podczas rozegranych w Wieliczce IV Grand Prix Małopolski. Maciej Basta został dodatkowo uznany za najlepszego zawodnika turnieju w kategorii młodzików. 

Osiem zespołów przystąpiło do dziewiątej edycji turnieju o Pucharu Tarnowa w futsalu. W tym roku nagroda powędrowała do tarnowskiej Westovii, która w finale, po serii rzutów karnych, pokonała Gryf Borzęcin 4:3. Na trzecim stopniu podium uplasował się zespół Wirex Będzin.

Kolejną wygraną  juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się mecz z SKS Kusy Kraków. Tarnowscy szczypiorniści przed swoją publicznością ograli rywali 43-30.

Znaczniki

Archiwalne