TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W ostatni weekend na torze Speed Race Tarnów rywalizowali młodzi kartingowcy. 29 października odbyły się tam Kartingowe Mistrzostwa Małopolski Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych Ruchowo oraz Karting Grand Prix 2016. Wyłoniono mistrzów indywidualnych, a także zwycięskie drużyny szkolne.

W niedzielę, 30 października, piłkarze Unii Tarnów zmierzą się na Stadionie Miejskim z zespołem Motoru Lublin. Będzie to pojedynek za tzw. „6 punktów”. Po 13 ligowych kolejkach rywale tarnowian zajmują 11. miejsce w tabeli, o jeden punkt wyprzedzając podopiecznych Daniela Bartkowskiego.Mecz rozpocznie się o godz. 13.00.

23 medale przywiozła jedenastoosobowa reprezentacja Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen z 2. Turnieju Małego Smoka Kung Fu, który odbył się w Busku Zdroju. 

Kilkuset zawodników stanęło na starcie kartingowych mistrzostw świata. Tarnów reprezentowało pięciu zawodników TTSK K-Team. Zawody serii Rok rozegrano na włoskim torze South Garda Karting w Lonato, a serię Rotax na torze w Sarno. 

Po raz pierwszy w Tarnowie amatorzy futbolu amerykańskiego będą mogli spróbować swoich sił na boisku. 29 października na boisku szkolnym Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych odbędzie się rekrutacja do drużyny Kraków Kings. Start o godz. 11.00.

Już w sobotę, 29 października, wszystkich adeptów sportu kartingowego czekają wielkie emocje i ciekawa rywalizacja. Wszystko to w ramach zawodów z cyklu Karting Grand Prix 2016. Zawody odbędą się na torze Speed Race. Początek o godz. 9.00.

Cztery medale z XX Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci przywieźli zawodnicy „Błękitnych-MPEC”. Zawody rozegrano w Zakopanem.

Liga futsalu po raz trzynasty wróciła na tarnowskie parkiety. W tym roku w wyniku reorganizacji rozgrywek utworzono Ekstraklasę TLF, która liczy dziesięć najlepszych zespołów w Tarnowie. W pierwszej kolejce nie zabrakło bramek, kartek i remisów. 

Jakub Niemiec, zawodnik Global Boxing Tarnów, został wicemistrzem Polski młodzików w boksie w kategorii wagowej 65 kg. Podopieczny Aleksandra Maciejowskiego półfinałową walkę wygrał już w pierwszej rundzie, nokautując swojego przeciwnika. Zawody rozegrano w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. 

Reprezentanci AZS PWSZ Tarnów zdominowali zorganizowane po raz pierwszy w historii Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej. W konkurencji na czas mistrzynią świata została Anna Brożek. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Klaudia Buczek i Marcin Dzieński. 

Znaczniki

Archiwalne