TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Współpraca z NGO / Aktualności NGO / W trosce o dziecko – bezpłatne zajęcia terapeutyczne

W trosce o dziecko – bezpłatne zajęcia terapeutyczne

Dzieci z zespołem Downa oraz dzieci i młodzież z wadą słuchu mogą liczyć na specjalistyczne bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Warunkiem jest zameldowanie na terenie Tarnowa i posiadanie aktualnej dokumentacji medycznej. Dwa zadania z zakresu zdrowia publicznego będzie realizowało na zlecenie miasta Tarnowa Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

Rozpoczął się nabór do obu projektów. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Krzysztof Drwal. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod numerem 14 639 09 09.

DSC_4642m

Uczestnicy projektu dla osób z zespołem Downa mogą liczyć na zajęcia z logopedą, fizjoterapeutą oraz pedagogiem specjalnym. Z kolei dla dzieci z wadą słuchu przygotowano zajęcia z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej. Rodzice otrzymają również zalecenia do pracy z dzieckiem w domu.

Oferta jest skierowana wyłącznie do dzieci zameldowanych na terenie Tarnowa. Przed rozpoczęciem zajęć z projektu należy przedłożyć orzeczenie o niepełnosprawności, a dzieci z wadą słuchu – zaświadczenie lekarskie o konieczności prowadzenia zajęć.

DSC_4658m

Oba zadania są współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa.

projekt wspolfinansowany