TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Nadchodzący weekend przyniesie dużą dawkę muzyki i tańca. Zadowoleni będą miłośnicy klasycznych dźwięków i amatorzy spędzania czasu na łonie natury. Nie zabraknie także emocji sportowych.

Piątek

Tradycyjnie już w wakacyjny piątek wszystkich, niezależnie od wieku, zapraszamy na warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Józefa Wilkonia. Zaczarowana Wyspa Wilkonia rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy, a dołączyć można w dowolnym momencie. Materiały niezbędne do udziału w zabawie zapewnia organizator.

Sierpień w Tarnowie należy do muzyki bluesowej  Spotkania rozpoczną się od koncertów kameralnych Cool Blues – Muzyczne Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Galerii Aniołowo o godz. 17.00, następnie przenosimy się na scenę plenerową na Rynku, gdzie koncert  Był Sobie Blues… rozpocznie się o 19:00. Następnie kameralne jam session w jednym z tarnowskich klubów studenckich.

Sobota

O godz. 17 na boisku przy ul. Warsztatowej rozpocznie się mecz o mistrzostwo piłkarskiej klasy okręgowej, w którym beniaminek tej klasy rozgrywkowej, Metal Tarnów, zmierzy się z Nową Jastrząbką.

Pół godziny później na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek w spotkaniu wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi piłki nożnej. Przeciwnikiem Tarnovii będzie w nim Tuchovia Tuchów.

Wspólne czytanie najpiękniejszych opowieści z dzieciństwa rozpocznie się o godz. 18: 00 na Wyspie Wilkonia. W przypadku niepogody piątkowe warsztaty „Zaczarowana Wyspa Wilkonia” oraz sobotnie czytanie bajek „Wyspa BAJKA-POCZYTAJKA” odbędą się pod dachem, z widokiem na Rynek, czyli pod adresem Rynek 4.

Niedziela

Na zakończenie kursu mistrzowskiego organizowanego przez Ambasadora Tarnowa, Maestro Krystiana Tkaczewskiego odbędzie się koncert finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują to, czego nauczyli się podczas zajęć. Młodzi pianiści z Japonii, USA,  Szwecji, Portugali, Rosji i Polski zagrają przed tarnowską publicznością 13 sierpnia o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej.

Przed nami kolejna odsłona „Klasyki w Parku”. Tym razem przed miłośnikami klasycznych brzmień wystąpi młodziutki zespół powstały w kwietniu 2017 roku. W jego skład wchodzą muzycy, laureaci ogólnopolskich konkursów i festiwali jazzowych. Tarnowski kwartet to: Robert Wypasek (saksofon), Miłosz Potoczny (gitara), Mikołaj Sikora (bas), Przemek Kuta (perkusja). Repertuar zespołu to głównie jazz i funk. Koncert rozpocznie się o 17:00

W niedzielny wieczór mieszkańcy będą mieli kolejną okazję do wspólnej, tanecznej zabawy. Potańcówka na Rynku rozpocznie się o godz. 19. Dancingi są bezpłatne, mogą brać w nich udział wszyscy bez względu na wiek.

(ah,sm)

Znaczniki

Archiwalne