TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Weekend w mieście

Weekend w mieście

Weekend w mieście

W zbliżający się weekend nie zabraknie atrakcji zarówno dla miłośników dobrego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą spędzić czas na żywiołowej zabawie.

Aby stworzyć swojego zwierzęcego bohatera, zapraszamy już dziś od godz. 17:00 na tarnowski Rynek. Zaczarowana Wyspa Wilkonia zapewni podróż w krainę wyobraźni. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy, a dołączyć można w dowolnym momencie. Materiały niezbędne do udziału w zabawie zapewnia organizator.

Już po raz dziesiąty w lipcowe piątki na Starówce królował będzie jazz. Dziś wystąpią tarnowskie zespoły: MONK, Old Boys Band i Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny. Muzyczne spotkanie zakończy tradycyjna parada nowoorleańska. Koncerty rozpoczną się o godz. 20.

Jeśli chcecie lepiej poznać Tarnów, koniecznie weźcie udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Taką możliwość macie codziennie do końca wakacji. To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą zwiedzić zabytki znajdujące się na tarnowskiej Starówce. Codziennie w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

„Od Vivaldiego do Monti’ego” to kolejna odsłona cyklu Koncertów Letnich. W niedzielne popołudnie w Sali Lustrzanej wystąpi tym razem duet gitar klasycznych z Włoch: Marcello CAPPELLANI Roberto SALERNO . Koncert rozpocznie się o godz. 16.

Weekend zakończą tradycyjne już letnie potańcówki. Na przybyłych na Rynek uczestników czekać będą ponadczasowe hity oraz wodzirej, który poprowadzi imprezę. Taneczne szaleństwa rozpoczną się o godz. 19:00.

(ah)

Znaczniki

Archiwalne