TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Ukraińcy najszybsi w Biegu Leliwitów

Ukraińcy najszybsi w Biegu Leliwitów

Ukraińcy najszybsi w Biegu Leliwitów

Dwieście sześćdziesiąt zawodniczek i zawodników stanęło na starcie niedzielnego, XXVI Tarnowskiego Biegu Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego. Najmocniej obsadzony był bieg główny, w którym wystartowało 129 osób. W biegu masowym do rywalizacji przystąpiło 61 biegaczek i biegaczy, biegi dla dzieci i młodzieży zgromadziły natomiast na starcie 70 amatorów biegania.

Start i meta biegu głównego usytuowane były na ul. Wałowej na wysokości Grobu Nieznanego Żołnierza. Jego uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, na który złożyły się cztery okrążenia wiodące ulicami (i schodami) tarnowskiej starówki. Zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet, najszybsi okazali się biegacze z Ukrainy. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął, reprezentujący barwy Achillesa Leszno, Oleksandr Labziuk z Winnicy, uzyskując czas 33.51 min. Najszybszą wśród kobiet była natomiast jego rodaczka Natalia Batrak z Profrun Charków, która osiągnęła metę z rezultatem 37.00 min, dającym jej szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jeżeli chodzi o tarnowskich biegaczy, najlepsi okazali się: Marek Łabuz z Grupy Azoty S.A. – 35.19 min (czwarta lokata w klasyfikacji ogólnej) oraz Ewa Fogel z PTG Sokół Świat Pracy – 43.59 min (piąta pozycja wśród pań). Najstarszym uczestnikiem biegu był 74-letni Stanisław Grabka z Krakowa, który z czasem 53.36 min sklasyfikowany został na dziewięćdziesiątym siódmym miejscu.

W biegu masowym, rozgrywanym na dystansie 2.5 kilometra triumfował Przemysław Kozioł z MLUKS Tarnów, osiągając wynik 7.54 min. Najszybszą z kobiet była natomiast Paulina Brzęk z Lewniowej – 9.27 min.

Szczegółowe wyniki XXVI Biegu Leliwitów

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(sm)

Znaczniki

Archiwalne