TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tysiące młodych „U Siemachy”

Tysiące młodych „U Siemachy”

Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi ksiądz Andrzej Augustyński, dyrektor stowarzyszenia „U Siemachy”. – To niebywałe, ale z kartami wypełnionymi przez rodziców zgłosiło się do nas 1251 osób! A to był pierwszy etap zapisów. Tak wielkie zainteresowanie dzieci i młodzieży „Siemachą” pokazuje, jak taki ośrodek był w Tarnowie potrzebny. – I jak się tu nie cieszyć? – retorycznie pyta Rafał Sonik, prezes Gemini Holdings, spółki która wybudowała tarnowski ośrodek.

W minionym tygodniu przez „Siemachę” przewinęło się ponad 3 tysiące ludzi. Ich reakcje na organizację, ofertę i budynek były znakomite i potwierdziły, że miesiące przygotowań i prac nad ośrodkiem opiekuńczo-wychowawczym były czasem perfekcyjnie wykorzystanym. Chociaż oficjalne otwarcie tej nowoczesnej i doskonale wyposażonej placówki nastąpi 6 listopada, to stworzony dzięki ścisłej współpracy Gemini Park Tarnów oraz Stowarzyszenia „U Siemachy” ośrodek, właściwie rozpoczął już działalność.

Od 18 do 22 października trwały zapisy dla osób, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach, korzystać z możliwości i zasobów placówki. Docelowo na zajęcia oraz wspólne spędzanie czasu będzie mogło liczyć do 500 młodych tarnowian. Na młodzież i dzieci czeka już dziesięciu wychowawców, którzy za pośrednictwem szkół tworzyć będą listy osób chętnych do uczestniczenia w życiu ośrodka.

- Jesteśmy doskonalszą wersją podwórka, zadaszoną i lepiej wyposażoną. Do nas przychodzi się dlatego, że są koledzy, a nie z powodu siłowni czy komputerów. Oczywiście, one dodatkowo zachęcają, lecz u nas liczy się siła środowiska - podkreśla Grzegorz Sudoł, dyrektor ośrodka – Tym różnimy się od podobnych instytucji.

Placówka ma wręcz doskonałą lokalizację, znajduje się tuż obok osiedla mieszkaniowego liczącego blisko 40 tyś. mieszkańców oraz w bliskim sąsiedztwie Gemini Park Tarnów. W budynku znalazły się: pracownia plastyczna, artystyczna, taneczna, językowa, modelarnia, sala multimedialna, siłownia, fitness. Do godziny 13.00 trwać będą zajęcia terapeutyczne, później, przewidziane są inne zajęcia aż do godz. 21.00. Ośrodek zamierza też działać w weekendy.

- Cieszymy się, że „Siemacha” rusza. Chcemy mieć wkład w pozytywny wpływ na młodych ludzi – mówi Kinga Witek, Dyrektor Marketingu i PR Gemini Park Tarnów. – Uczestniczyliśmy w powstaniu ośrodka i na pewno dalej będziemy współpracować. Pragniemy, aby zarówno w Gemini Park Tarnów, jak i placówce młodzi ludzie znaleźli coś dla siebie.

Przypomnijmy, że Gemini Park Tarnów kosztem 8 milionów złotych wybudował tarnowski budynek „Siemachy”. Warto nadmienić, że współprojektantem tarnowskiego ośrodka jest były wychowanek krakowskiej „Siemachy” Bartosz Kuśnierz, obecnie pracujący dla właściciela Gemini Park Tarnów, spółki Gemini Holdings.

Znaczniki

Archiwalne